FAQ - Informacje

Czym jest Med24?

Med24 to platforma medyczna, która oferuje nowoczesne rozwiązania dla pacjentów, poszukujących bezpiecznego, szybkiego i prostego dostępu do konsultacji lekarskich. Zapewniamy możliwość skorzystania z profesjonalnej opieki medycznej z każdego miejsca na świecie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Już w 15 minut.
 

Lekarze w Med24

W Med24 pracuje zespół lekarzy ponad 40 specjalizacji. Wszyscy służą pacjentom swoją wiedzą i doświadczeniem, aby podczas konsultacji udzielić merytorycznej porady.
 

Zalety korzystania z usług MED24

Pobierz bezpłatnie aplikację Med24 lub wejdź na stronę www.med-24.com.pl i zadbaj o zdrowie łatwiej, niż kiedykolwiek. Korzystaj w wygodny i szybki sposób z wielu udogodnień, które oferuje nasza platforma medyczna.

 • zyskaj dostęp do opieki telemedycznej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu lub według harmonogramu lekarzy
 • wybieraj spośród różnych specjalizacji lekarskich; skorzystaj z porad lekarzy online z całego kraju i uzyskaj specjalistyczną pomoc od ręki
 • korzystaj  z konsultacji lekarskich online z możliwością wystawienia e-recepty; zamów e-receptę online na przyjmowane leki lub przedłuż ją w szybki i wygodny sposób
 • wykonaj badania laboratoryjne z pobraniem krwi w domu
 • uzyskaj dostęp do wyników badań diagnostycznych online
 • wysyłaj wyniki badań krwi online do lekarza przed konsultacją. Aplikacja Med24 umożliwia udostępnianie specjaliście dokumentów medycznych w formie zdjęć czy plików PDF, niezbędnych do postawienia diagnozy
 • odwołuj wizyty jednym kliknięciem, jeżeli nie będziesz mógł się na niej pojawić
 • uzyskaj dostęp do historii Twoich wizyt, pełnej dokumentacji medycznej i wyników badań
 • korzystaj z porad lekarskich online w Polsce, jeśli akurat przebywasz za granicą, na przykład w kraju, w którym usługi medyczne są dużo droższe lub dostępne wyłącznie w obcym języku

Czy jest dostępna aplikacja na telefon (system Android i IOS)?'

Aplikacja Med24 jest dostępna zarówno na system Android, jak i IOS. Dodatkowo strona www.med-24.com.pl jest dostosowana do telefonów komórkowych oraz tabletów.
 

Jak założyć konto? 

Należy wejść na stronę www.med-24.com lub pobrać aplikację Med24. Następnie trzeba wybrać „Utwórz konto”. Kolejnym krokiem będzie zarejestrowanie się poprzez wypełnienie formularza, w którym należy podać:

 • imię, nazwisko
 • numer PESEL (w przypadku Użytkowników, którzy nie mają nadanego numeru PESEL - rodzaj i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość)
 • adres e-mail
 • adres zamieszkania
 • datę urodzenia

Ustal hasło do konta w aplikacji lub w serwisie www, składające się z przynajmniej 8 znaków i minimum jednej dużej litery, jednej małej litery, jednego znaku specjalnego i jednej cyfry. Przed dokonaniem rejestracji zapoznaj się z treścią regulaminu oraz polityką prywatności, a następnie w przypadku chęci dalszego korzystania z aplikacji, akceptuj ich treść. Po spełnieniu powyższych obowiązków, otrzymasz za pośrednictwem poczty e-mail i/lub SMS wiadomość z kodem aktywacyjnym. Zawarcie umowy w tym rejestrację, uważa się za dokonane z chwilą aktywacji konta. Po dokonaniu rejestracji, masz możliwość złożenia zamówienia na realizację usługi medycznej lub badania medycznego.
 

Jak mogę skontaktować się z Med24?

Telefoniczna obsługa użytkownika dostępna jest pod numerem 22 118 95 26. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-21:00, w soboty 8:00-15:00. Kontakt mailowy pod adresem: kontakt@med-24.com.pl
 

Konsultacja online

Czym jest konsultacja online?
Jest to wizyta z lekarzem w formie online, czyli za pomocą proponowanych form kontaktu: video, czatu sms, telefonu.
Konsultacja online polega na:

 • konsultacji wyników badań
 • uzyskaniu fachowej porady medycznej na podstawie wywiadu, przesłanej dokumentacji medycznej, wyników badań i/lub zdjęć
 • otrzymaniu e-skierowania i zalecenia medycznego i w uzasadnionych przypadkach L4 e-zwolnienia  oraz e-recepty
 • przesłaniu do lekarza zdjęcia wyników badań lub zdjęcia dolegliwości za pośrednictwem aplikacji celem konsultacji medycznej
   

Jakie są formy kontaktu z lekarzem?

Masz do wyboru następujące formy kontaktu: 

 • video
 • czat sms
 • telefon
   

Jak przygotować się do konsultacji online?

Przed wizytą przygotuj potrzebne dokumenty medyczne i jeżeli wybierasz kontakt z lekarzem poprzez video, postaraj się, żeby było Cię dobrze widać. Możesz także wcześniej spisać sobie objawy na kartce, żeby nie zapomnieć o niczym ważnym i podczas konsultacji powiedzieć o wszystkich istotnych kwestiach. Sprawdź jakość połączenia internetowego. 
 

Jak rozpoczyna się konsultacja online?

Lekarz podejmuje trzy próby kontaktu z pacjentem w ciągu 15 minut od terminu realizacji konsultacji, poprzez wskazany przez pacjenta kanał komunikacji. Jeżeli pacjent nie podejmuje konsultacji, jest ona uznana za odbytą.
 

Jak mogę odwołać konsultację online?

Po opłaceniu wizyty, automatycznie pojawi się informacja o wizycie i o tym, że dany lekarz rozpocznie wizytę w wyznaczonym terminie i o konkretnej godzinie. Poniżej jest komunikat: „Odwołaj tę wizytę”. Wystarczy na niego kliknąć, a następnie potwierdzić, że rezygnuje się z umówionej wcześniej wizyty.
 

Czy podczas konsultacji online lekarz może przeanalizować moje wyniki badań?

Oczywiście. Przed konsultacją można przesłać za pośrednictwem aplikacji lub przez stronę www zdjęcia wyników badań, dokumentów potwierdzających postawioną uprzednio diagnozę takich jak karta wypisu ze szpitala, dokumentacja medyczna lub zdjęcia dolegliwości. Wystarczy umówić się do wybranego specjalisty, a następnie pod informacją o naszej wizycie pojawi się informacja „Wyślij zdjęcie”. Należy na nią kliknąć i przesłać to, co chcemy pokazać lekarzowi.
 

Jak mogę załączyć plik z dokumentacją?

Po omówieniu wizyty, wejdź w „Twoje wizyty”, „Wyślij zdjęcie”. Następnie dodaj zdjęcie lub dokument, który chcesz pokazać lekarzowi. 
 

Ile trwa konsultacja online?

Konsultacja online  trwa 15 minut. Wyjątkiem są konsultacje telemedyczne udzielane przez immunologa, onkologa, pulmonologa, psychoterapeutę i psychiatrę, które trwają 40 minut.