Argosulfan to krem stosowany w leczeniu oparzeń skórnych, odleżyn oraz przewlekłych owrzodzeń podudzi. Preparat wspomaga proces gojenia trudnych ran i zabezpiecza je przed zakażeniem. Argosulfan, krem-maść na oparzenia na receptę, dostępny jest w aluminiowych tubkach, które zawierają 40 g i 100 g jednolitej masy emulsyjnej. Dowiedz się więcej na temat zasad stosowania tego preparatu.
Krem Argosulfan do stosowania na skórę zawiera substancję czynną o nazwie sulfatiazol srebrowy. Substancja ta charakteryzuje się silnym działaniem przeciwbakteryjnym i jest skuteczna wobec bakterii zarówno Gram-ujemnych, jak i Gram-dodatnich. 1 g kremu zawiera 20 mg sulfatiazolu srebrowego. W skład tego leku wchodzą także: alkohol cetostearylowy, wazelina biała, glicerol, parafina ciekła, disodu wodorofosforan dwunastowodny, sodu laurylosiarczan, potasu diwodorofosforan, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda do wstrzykiwań.
Krem na receptę Argosulfan stosuje się w przypadku:
Krem tworzy na ranie warstwę ochronną, zapewniając wilgotne środowisko, które sprzyja procesowi gojenia i przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry. W dodatku substancja czynna zawarta w leku chroni ranę przed zakażeniem.
Leku nie należy stosować w przypadku:
Przed zastosowaniem leku Argosulfan należy skonsultować się z lekarzem, jeśli:
Krem Argosulfan nie powinien mieć kontaktu z oczami ani błonami śluzowymi. W przypadku, gdy lek dostanie się do oczu, nosa lub ust należy przemyć je dużą ilością wody.
Nie wolno jednocześnie stosować kremu Argosulfan z innymi preparatami działającymi miejscowo, które zawierają kwas foliowy lub pochodne kwasu p-
aminobenzoesowego. Może to osłabiać działanie przeciwbakteryjne leku Argosulfan.
Nie ma bezpośrednich przeciwwskazań dotyczących stosowania Argosulfanu z alkoholem, ponieważ Argosulfan to lek do stosowania miejscowego, a nie doustnego. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ alkohol może osłabiać układ odpornościowy i tym samym spowolnić proces gojenia ran.
Krem należy nakładać na czystą, suchą skórę, a przed jego nałożeniem warto przemyć ranę roztworem soli fizjologicznej. Warstwa leku powinna mieć około 2-3 mm. Lek może być stosowany pod opatrunkiem lub bez opatrunku.
Dawkowanie Argosulfan zależy od następujących wskazań medycznych:
U dzieci, które ukończyły 2 rok życia, dawkowanie kremu Argosulfan wygląda tak samo, jak w przypadku dorosłych pacjentów.
Lek może powodować pewne skutki uboczne, ale nie u każdego pacjenta będą występować. Producent leku podzielił je na:
Częste działania niepożądane (u więcej niż 1 na 100 osób)
Rzadkie działania niepożądane (u mniej niż 1 na 100 osób)
Bardzo rzadkie działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób)
Rzadkie działania niepożądane mogą pojawić się po dłuższym czasie stosowania leku. Jeśli wystąpią, należy skonsultować się z lekarzem.
Lek przechowuj w temperaturze poniżej 25°C.
Leku nie wolno zamrażać, ponieważ powoduje to:
Krem Argosulfan należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci i zużyć w ciągu 6 miesięcy od momentu otwarcia.
Każdy lekarz może wystawić receptę na Argosulfan, ale najczęściej robi to lekarz rodzinny, internista lub dermatolog. Dzięki usługom telemedycznym możliwe jest uzyskanie e-recepty na Argosulfan bez wychodzenia z domu, ale po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
Argosulfan, krem-maść na oparzenia na receptę, w zależności od gramatury, kosztuje od 34,60 zł za 40 g leku, do 90,91 zł za 100 g preparatu. Lek nie jest objęty refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia, co oznacza, że każdy pacjent musi zapłacić 100% ceny.
Aby skorzystać z porady lekarskiej online w MED24 z możliwością otrzymania e-recepty, postępuj według poniższych wskazówek.
Krok 1. Wejdź na stronę główną serwisu Med24. Jeśli nie masz jeszcze konta, załóż je w kilku prostych krokach. Jeśli wcześniej korzystałeś z naszych usług, zaloguj się na swoje konto.
Krok 2. Wybierz rodzaj usługi. Jeśli Twoim problemem są oparzenia, odleżyny lub owrzodzenia podudzi, skorzystaj z:
Krok 3. Wybierz sposób kontaktu z lekarzem: wideorozmowa, rozmowa telefoniczna, czat.
Krok 4. Opłać teleporadę.
Krok 5. Jeśli posiadasz dokumentację medyczną w postaci historii choroby, wyników badań, zaświadczenia/orzeczenia lekarskiego, wykazu e-recept w IKP, załącz ją do naszego systemu, aby lekarz mógł się z nią zapoznać przed rozmową. Nie musisz powtarzać tego kroku, jeśli podczas wcześniejszej teleporady udostępniłeś lekarzowi swoją dokumentację.
Krok 6. Poczekaj na kontakt ze strony lekarza. Specjalista podejmie 3 próby kontaktu w odstępie kilku minut. W czasie teleporady lekarz przeprowadzi wywiad medyczny i oceni Twój ogólny stan zdrowia. Lekarz każdorazowo sprawdza, czy wystawienie e-recepty jest zasadne.
Po zakończeniu teleporady lekarz przekaże Ci czterocyfrowy kod do e-recepty. Otrzymasz go w wiadomości SMS i na adres e-mail powiązany z Twoim kontem pacjenta w MED24. Recepta w formie cyfrowej będzie również widoczna na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta. Aby ją zrealizować, udaj się do dowolnej apteki i przekaż farmaceucie kod do e-recepty oraz swój numer PESEL.
Wizyta dostępna w ciągu 15 minut (system automatycznie przypisuje dyżurujących lekarzy)
Wizyta u samodzielnie wybranego specjalisty w dogodnym dla Ciebie terminie
Wizyta od 89 zł
E-recepta w MED24 to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, które pozwala uniknąć wizyt w przychodni i zaoszczędzić czas. Dzięki teleporadom w MED24 możesz skonsultować się z lekarzem bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie praktyczne, gdy zależy Ci na szybkim dostępie do leczenia. Usługa jest również konkurencyjna cenowo i spełnia wszystkie wymagania Naczelnej Izby Lekarskiej, co zapewnia bezpieczeństwo i wysoką jakość opieki zdrowotnej. Ponadto recepta w wersji cyfrowej jest zawsze pod ręką (dostęp na urządzeniu mobilnym), nie zniszczy się i nie zgubi.
Recepta na leki spoza grupy antybiotyków jest ważna przez 30 dni, licząc od momentu jej wystawienia. Zrealizujesz ją w dowolnej aptece na terenie kraju.
Bibliografia