Przejdź do treści
Menu
L4
Opieka 24/7 w 15 minut

L4 (e-zwolnienie)
Konsultacja internistyczna online
Bez wychodzenia z domu!

Lekarz skontaktuje się z Tobą w ciągu 15 minut od umówienia wizyty

Wizyta 99 zł

Umów e-wizytę

Potrzebujesz L4 e-zwolnienia? W Med-24.com.pl zamówisz konsultację online z możliwością otrzymania zwolnienia L4. Bez konieczności wychodzenia z domu oraz czekania w kolejkach.

Z każdego miejsca na świecie. Już w ciągu 15 minut.

Pamiętaj, że to lekarz, każdorazowo, po przeprowadzeniu wywiadu, zapoznaniu się z wynikami badań i historią choroby, podejmuje decyzję, czy wymagane jest wystawienie L4 e-zwolnienia.

Zwolnienie z pracy możesz otrzymać bez osobistej wizyty w gabinecie lekarskim! Nasilające się dolegliwości odbierają Ci siły i nie jesteś w stanie samodzielnie pójść do lekarza? Umów się na e-wizytę w Med24, podczas której lekarz oceni Twój stan zdrowia i wystawi zwolnienie online. 

Jak dostać e-zwolnienie? Wystarczy, że prześlesz lekarzowi aktualne wyniki badań lub zdjęcia mogące pomóc w ocenie stanu zdrowia. Lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad, zapozna się z badaniami, a podczas rozmowy wideo będzie mógł także Cię zobaczyć i ocenić stan Twojego zdrowia. Następnie podejmie decyzję o wystawieniu L4. Wystawione e-zwolnienie zostanie wysłane do Ciebie również drogą mailową.

Załatwisz to wszystko bez wychodzenia z domu!

L4 e-zwolnienie to zwolnienie w formie elektronicznej. Jest to dokument wymagany do wypłaty zasiłku za okres czasowej niezdolności do pracy, z powodu Twojej choroby lub opieki nad kimś bliskim. 

Skorzystaj ze zwolnienia online, gdy choroba zaatakuje Cię nagle i przed rozpoczęciem pracy nie zdążysz umówić się na wizytę lekarską. E zwolnienie 24 jest dobrym rozwiązaniem, gdy Twoje dziecko zachoruje i należy pilnie udać się z nim do lekarza. Kiedy zachorujesz, warto pozostać w domu i zregenerować swój organizm, bez narażania się na zarazki w poczekalni — skontaktuj się z Med24 i zyskaj zwolnienie z pracy przez aplikację lub stronę www. 

Zalety e-zwolnienia L4 online

  • E-zwolnienie otrzymasz, kontaktując się z lekarzem za pośrednictwem: rozmowy wideo lub telefonicznej i czatu. 
  • Zwolnienie lekarskie online z pracy bez wychodzenia z domu, w 15 minut — to możliwe z Med24!  Rozmowę odbędziesz nawet z własnego łóżka w kilka minut. Jeśli źle się czujesz i nie możesz wykonywać swoich obowiązków, pozostań w domu. E zwolnienie online równie szybko zostanie dostarczone do pracodawcy bez Twojego udziału. 
  • Med24 wystawia e zwolnienie lekarskie w wygodnej formie online i jest ono automatycznie przesłane na Profil Platformy Usług Elektronicznych płatnika składek (PUE ZUS) i do ZUS oraz na adres mailowy pacjenta.

Przede wszystkim, aby otrzymać dokument, nie trzeba iść do gabinetu stacjonarnego. Wystarczy umówić się na konsultację online ze specjalistą, który postawi diagnozę i w razie potrzeby wystawi L4 e-zwolnienie. 

Konsultacja online zacznie się od przeprowadzenia przez lekarza wywiadu i własnej oceny stanu zdrowia pacjenta. Jeśli będzie taka potrzeba, przedstaw lekarzowi wyniki badań lub dokumentację medyczną. Najlepiej, gdy zrobisz to jeszcze przed konsultacją. 

Pamiętaj, że to lekarz, po przeprowadzeniu wywiadu, zapoznaniu się ze zdjęciami objawów oraz ewentualnymi wynikami badań, podejmuje decyzję, czy wymagane jest wystawienie L4 e-zwolnienia. 

Zazwyczaj cała konsultacja trwa nie dłużej niż 15 minut. Po zakończonej konsultacji, e-zwolnienie jest wysyłane na podany przez Ciebie adres mailowy.

Umawiając wizytę L4 online e-zwolnienie w Med24, w uzasadnionym przypadku, zostanie ono wystawione przez lekarza internistę.

Natomiast, w ramach każdej innej, planowej wizyty, można również otrzymać zwolnienie od wybranego specjalisty, jeśli stwierdzi on niezdolność pacjenta do pracy.

E zwolnienie online wystawiane jest od kilku do kilkunastu minut. Pacjent musi posiadać profil zaufany lub podpis elektroniczny, aby móc otrzymać e-zwolnienie.

Pamiętaj, że nie każde zgłoszenie się po zwolnienie online zakończy się jego wystawieniem. Lekarz może odmówić jego wystawienia. 

Lekarz podczas konsultacji online, na podstawie wywiadu i ewentualnych wyników badań, ocenia, czy wystawienie L4 e-zwolnienia jest uzasadnione i niezbędne ze względu na stan zdrowia pacjenta. 

W przypadku wątpliwości co do zasadności wystawienia L4 e-zwolnienia, ma prawo odmówić jego wystawienia. Mogą to być m.in. przeciwwskazania lub brak ważnych wskazań, czy wątpliwości natury medycznej. Należy pamiętać, że nie ma możliwości wystawienia e-zwolnienia „na życzenie” pacjenta.

Lekarz ma prawo odmówić wystawienia e-zwolnienia, jeśli uważa, że pacjent nie jest chory lub nie spełnia kryteriów do otrzymania zwolnienia lekarskiego. Każdy z lekarzy — specjalista i lekarz rodzinny, ma obowiązek postępować zgodnie z etyką zawodową i nie może wystawiać e-zwolnień bezpodstawnie. Gdy podejrzewa, że pacjent przedstawia fałszywe objawy lub wykorzystuje system do uzyskania niezasłużonego zasiłku, e zwolnienie lekarskie może nie zostać wystawione.

W momencie wystawienia przez lekarza L4 e-zwolnienia, zostaje ono automatycznie przesłane na Profil Platformy Usług Elektronicznych płatnika składek (PUE ZUS) i do ZUS.

Do 30 listopada 2018 r. lekarze lub asystenci medyczni mogli wystawiać również zwolnienia w formie papierowej. Od 1 grudnia 2018 r. obowiązują wyłącznie zwolnienia elektroniczne (e-ZLA).

Med24 oferuje wystawienie e zwolnienie lekarskie przez lekarza z każdej specjalizacji. Następnie możesz sprawić je w oddzielnej aplikacji IKP. 

L4 e -zwolnienie online można pobrać samodzielnie z IKP (Internetowego Konta Pacjenta) w ciągu 7 dni od momentu jego wystawienia. Natomiast z konta PUE ZUS, możliwość pobrania następuje w ciągu 48 godzin.

Za czas generowania zwolnień odpowiada ZUS. Firma Med24 nie ma wpływu na to, jak szybko zwolnienie będzie widoczne na IKP i PUE ZUS.

E-zwolnienie to elektroniczna wersja tradycyjnego zwolnienia lekarskiego. Jest ono wystawiane przez lekarza i przesyłane do systemu PUE ZUS. Dzięki temu pracodawca może je łatwo zweryfikować i rozliczyć wypłatę zasiłku chorobowego dla pracownika. Aby sprawdzić, czy e-zwolnienie zostało wystawione, należy przejść przez kilka kroków:

  1. Zaloguj się na swoje konto w systemie PUE ZUS. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć na stronie ZUS.
  2. Przejdź do zakładki "e-zwolnienia" lub "zasiłki chorobowe". 
  3. Sprawdź listę wystawionych e-zwolnień. Powinny tam znajdować się wszystkie zwolnienia wystawione dla Twojego pracownika.
  4. Jeśli e-zwolnienie jest na liście, oznacza to, że zostało ono wystawione i przesłane do systemu PUE ZUS.
  5. Jeśli po upływie 48 godzin, e-zwolnienie nie jest na liście, oznacza to, że lekarz jeszcze go nie wystawił lub że wystawione zwolnienie nie zostało jeszcze przesłane do systemu PUE ZUS. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem lub pracownikiem medycznym w celu uzyskania więcej informacji. Jeśli sam otrzymałeś zwolnienie na maila, a nie jest ono widoczne w PUE ZUS, oznacza to, że lekarz wystawił L4, ale nie jest ono jeszcze widoczne w systemie. 

W przypadku braku zwolnienia na IKP lub PUE ZUS, prosimy o kontakt z infolinią pacjenta, pod numerem telefonu: 22 118 95 26 lub drogą mailową na adres: kontakt@med-24.com.pl.

Lekarz może wystawić elektroniczne zwolnienie lekarskie w okresie nie dłuższym niż 3 dni od odbycia konsultacji online. Wyjątkiem są e-zwolnienia wystawiane przez psychiatrę, który może zaznaczyć okres wcześniejszy. Oczywiście, jeżeli będą ku temu uzasadnione powody.

Potrzebujesz uzyskać e zwolnienie z datą wsteczną? W Med24 jest to możliwe, jednak ta usługa jest rozpatrywana indywidualnie. Nie jest to standardowy proces i zależy od indywidualnych ustaleń z lekarzem prowadzącym.

 

E-zwolnienie pracownika pracodawca może sprawdzić na swoim profilu PUE ZUS.

Nie. E-ZLA dla płatnika składek nie zawiera kodu choroby.

Zarezerwuj wizytę już dziś

Skontaktuj się z Med24
i uzyskaj e-zwolnienie o każdej porze
w zaledwie 15 minut!

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zarezerwować wizytę.

Wizyta 99 zł

Umów e-wizytę

wizyta online

Med24 - Jak to działa?

Umów e-wizytę

Usługi w Med24

Image
Med 24
Szybkie, wygodne i bezpieczne konsultacje
Image
Med 24
Szybkie, wygodne i bezpieczne konsultacje
Image
l4
Konsultacja online z możliwością otrzymania L-4
Image
e-recepta
Bez konieczności wychodzenia z domu
Image
Test result
Prześlij swoje wyniki badań i skonsultuj je z lekarzem
Image
Med 24
Otrzymaj skierowanie do prywatnej placówki na specjalistyczne badania

Image
internista
Zaplanuj wizytę z lekarzem internistą. Wizyta 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę dla dziecka z lekarzem pediatrą. Wizyta 79 zł
Image
Dermatolog
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę dla dziecka u alergologa. Wizyta od 79 zł
Image
Anestezjolog
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Chirurg
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Dermatolog
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Child
Zaplanuj wizytę dla dziecka u diabetologa. Wizyta od 79 zł
Image
Dietetyk
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Child
Zaplanuj wizytę dla dziecka u dietetyka. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Female
Zaplanuj wizytę u ginekologa. Szybkie terminy. Wizyta 139 zł
Image
Child
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta 139 zł
Image
internista
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Kardiolog
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Child
Zaplanuj wizytę dla dziecka u laryngologa. Wizyta od 79 zł
Image
Medycyna podróży
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta 129 zł
Image
Meds
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Urolog
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
e-recepta
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
pomoc-psycholog
Pomoc lekarza psychiatry. Szybkie terminy
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę dla dziecka u pulmonologa. Wizyta od 79 zł
Image
Sexolog
30-minutowa konsultacja. Wizyta od 149 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
pomoc-psychologiczna-zaplanuj-wizyte
Umów 30-minutową konsultację dla dziecka. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Urolog
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł

Image
pomoc-psycholog
30-minutowa konsultacja z psychologiem. Wizyta od 79 zł
Image
pomoc-psycholog
Pomoc lekarza psychiatry. Szybkie terminy
Image
Sexolog
30-minutowa konsultacja. Wizyta od 149 zł
Image
pomoc-psycholog
Umów 30-minutową konsultację dla dziecka. Wizyta od 79 zł
Image
pomoc-psychologiczna-zaplanuj-wizyte
30-minutowa konsultacja. Wizyta od 79 zł
Image
pomoc-psychologiczna-zaplanuj-wizyte
30-minutowa konsultacja. Wizyta od 79 zł
Image
pomoc-psychologiczna-zaplanuj-wizyte
Umów 30-minutową konsultację dla dziecka. Wizyta od 79 zł

Image
Flue
Niektórzy z nas zmagają się z przeziębieniem nawet kilka...
Image
Med 24
Zwiększenie temperatury ciała jest jednym z podstawowych...
Image
Flue
Jesień to okres nawracających infekcji o podłożu wirusowym...
Image
Med 24
Jesień to okres nawracających infekcji o podłożu wirusowym...
Image
Flue
Wiosna i lato to intensywny czas pylenia roślin. W tym...

Image
internista
Wizyta od 79 zł Umów e-wizytę
Image
Back pain
Ból pleców między łopatkami, w odcinku piersiowym...
Image
Ticks
Wizyta od 79 zł Umów e-wizytę
Image
Alerolog
Wizyta od 79 zł Umów e-wizytę