Przejdź do treści
Menu
Umów Wizytę Express Umów Wizytę Standard
L4, e-zwolnienie Express w 15 minut!

L4, e-zwolnienie
Express w 15 minut!

Bez wychodzenia z domu.
Bez kolejek.

Konsultacja internistyczna z możliwością otrzymania zwolnienia lekarskiego (L4).

Wizyta 99 zł

Umów wizytę L4 Express

Źle się czujesz?

Oszczędź sobie stresu
i zadbaj o swoje zdrowie.

Otrzymaj L4 w 15 minut.

Niezależnie od pory czy dnia tygodnia.
Nawet późno w nocy!

  • Lekarz skontaktuje się z Tobą wybranym przez Ciebie kanałem komunikacji.
  • Lekarz podejmuje 3 próby kontaktu z Tobą w odstępie kilku minut, więc nie musisz się martwić, jeżeli nie odbierzesz za pierwszym razem.

System automatycznie przypisuje dyżurujących lekarzy do Wizyt Express

Jak to działa?

Przechodzisz do umawiania konsultacji z lekarzem, by otrzymać L4

Umów wizytę L4 Express

W trakcie wizyty, lekarz internista podejmie decyzję o zasadności wystawienia L-4 (e-zwolnienia).

Możesz wybrać w jaki sposób skontaktuje się z Tobą lekarz:

l4 online

Lekarza wybiera za Ciebie system - dobierzemy internistę, który niezależnie od pory dnia, będzie mógł podjąć Twoją wizytę L4 online.

Po wybraniu dogodnej dla Ciebie formy kontaktu, poprosimy Cię o zalogowanie się lub zarejestrowanie.

Nie masz u nas jeszcze konta?
Nic nie szkodzi!

Rejestracja w Med24 zajmie Ci mniej niż 2 minuty!

rejestracja wizyta online

Po wypełnieniu danych niezbędnych dla lekarza do wystawiania L4 wystarczy poczekać 15 minut. Dyżurujący internista skontaktuje się z Tobą wybranym przez Ciebie kanałem kontaktu.

Umów wizytę L4 Express

Opieka zdrowotna w Med24 spełnia standardy Naczelnej Izby Lekarskiej

Przeczytaj: Wytyczne NIL dla udzielania świadczeń telemedycznych

Zwolnienie z pracy możesz otrzymać bez osobistej wizyty w gabinecie lekarskim! Nasilające się dolegliwości odbierają Ci siły i nie jesteś w stanie samodzielnie pójść do lekarza? Umów się na e-wizytę w Med24, podczas której lekarz oceni Twój stan zdrowia i wystawi zwolnienie online. 

Jak dostać e-zwolnienie? Wystarczy, że prześlesz lekarzowi aktualne wyniki badań lub zdjęcia mogące pomóc w ocenie stanu zdrowia. Lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad, zapozna się z badaniami, a podczas rozmowy wideo będzie mógł także Cię zobaczyć i ocenić stan Twojego zdrowia. Następnie podejmie decyzję o wystawieniu L4. Wystawione e-zwolnienie zostanie wysłane do Ciebie również drogą mailową.

Załatwisz to wszystko bez wychodzenia z domu!

L4 e-zwolnienie to zwolnienie w formie elektronicznej. Jest to dokument wymagany do wypłaty zasiłku za okres czasowej niezdolności do pracy, z powodu Twojej choroby lub opieki nad kimś bliskim. 

Skorzystaj ze zwolnienia online, gdy choroba zaatakuje Cię nagle i przed rozpoczęciem pracy nie zdążysz umówić się na wizytę lekarską. E zwolnienie 24 jest dobrym rozwiązaniem, gdy Twoje dziecko zachoruje i należy pilnie udać się z nim do lekarza. Kiedy zachorujesz, warto pozostać w domu i zregenerować swój organizm, bez narażania się na zarazki w poczekalni — skontaktuj się z Med24 i zyskaj zwolnienie z pracy przez aplikację lub stronę www. 

Zalety e-zwolnienia L4 online

  • E-zwolnienie otrzymasz, kontaktując się z lekarzem za pośrednictwem: rozmowy wideo lub telefonicznej i czatu. 
  • Zwolnienie lekarskie online z pracy bez wychodzenia z domu, w 15 minut — to możliwe z Med24!  Rozmowę odbędziesz nawet z własnego łóżka w kilka minut. Jeśli źle się czujesz i nie możesz wykonywać swoich obowiązków, pozostań w domu. E zwolnienie online równie szybko zostanie dostarczone do pracodawcy bez Twojego udziału. 
  • Med24 wystawia e zwolnienie lekarskie w wygodnej formie online i jest ono automatycznie przesłane na Profil Platformy Usług Elektronicznych płatnika składek (PUE ZUS) i do ZUS oraz na adres mailowy pacjenta.

Przede wszystkim, aby otrzymać dokument, nie trzeba iść do gabinetu stacjonarnego. Wystarczy umówić się na konsultację online ze specjalistą, który postawi diagnozę i w razie potrzeby wystawi L4 e-zwolnienie. 

Konsultacja online zacznie się od przeprowadzenia przez lekarza wywiadu i własnej oceny stanu zdrowia pacjenta. Jeśli będzie taka potrzeba, przedstaw lekarzowi wyniki badań lub dokumentację medyczną. Najlepiej, gdy zrobisz to jeszcze przed konsultacją. 

Pamiętaj, że to lekarz, po przeprowadzeniu wywiadu, zapoznaniu się ze zdjęciami objawów oraz ewentualnymi wynikami badań, podejmuje decyzję, czy wymagane jest wystawienie L4 e-zwolnienia. 

Zazwyczaj cała konsultacja trwa nie dłużej niż 15 minut. Po zakończonej konsultacji, e-zwolnienie jest wysyłane na podany przez Ciebie adres mailowy.

Umawiając wizytę L4 online e-zwolnienie w Med24, w uzasadnionym przypadku, zostanie ono wystawione przez lekarza internistę.

Natomiast, w ramach każdej innej, planowej wizyty, można również otrzymać zwolnienie od wybranego specjalisty, jeśli stwierdzi on niezdolność pacjenta do pracy.

E zwolnienie online wystawiane jest od kilku do kilkunastu minut. Pacjent musi posiadać profil zaufany lub podpis elektroniczny, aby móc otrzymać e-zwolnienie.

Pamiętaj, że nie każde zgłoszenie się po zwolnienie online zakończy się jego wystawieniem. Lekarz może odmówić jego wystawienia. 

Lekarz podczas konsultacji online, na podstawie wywiadu i ewentualnych wyników badań, ocenia, czy wystawienie L4 e-zwolnienia jest uzasadnione i niezbędne ze względu na stan zdrowia pacjenta. 

W przypadku wątpliwości co do zasadności wystawienia L4 e-zwolnienia, ma prawo odmówić jego wystawienia. Mogą to być m.in. przeciwwskazania lub brak ważnych wskazań, czy wątpliwości natury medycznej. Należy pamiętać, że nie ma możliwości wystawienia e-zwolnienia „na życzenie” pacjenta.

Lekarz ma prawo odmówić wystawienia e-zwolnienia, jeśli uważa, że pacjent nie jest chory lub nie spełnia kryteriów do otrzymania zwolnienia lekarskiego. Każdy z lekarzy — specjalista i lekarz rodzinny, ma obowiązek postępować zgodnie z etyką zawodową i nie może wystawiać e-zwolnień bezpodstawnie. Gdy podejrzewa, że pacjent przedstawia fałszywe objawy lub wykorzystuje system do uzyskania niezasłużonego zasiłku, e zwolnienie lekarskie może nie zostać wystawione.

W momencie wystawienia przez lekarza L4 e-zwolnienia, zostaje ono automatycznie przesłane na Profil Platformy Usług Elektronicznych płatnika składek (PUE ZUS) i do ZUS.

Do 30 listopada 2018 r. lekarze lub asystenci medyczni mogli wystawiać również zwolnienia w formie papierowej. Od 1 grudnia 2018 r. obowiązują wyłącznie zwolnienia elektroniczne (e-ZLA).

Med24 oferuje wystawienie e zwolnienie lekarskie przez lekarza z każdej specjalizacji. Następnie możesz sprawić je w oddzielnej aplikacji IKP. 

L4 e -zwolnienie online można pobrać samodzielnie z IKP (Internetowego Konta Pacjenta) w ciągu 7 dni od momentu jego wystawienia. Natomiast z konta PUE ZUS, możliwość pobrania następuje w ciągu 48 godzin.

Za czas generowania zwolnień odpowiada ZUS. Firma Med24 nie ma wpływu na to, jak szybko zwolnienie będzie widoczne na IKP i PUE ZUS.

E-zwolnienie to elektroniczna wersja tradycyjnego zwolnienia lekarskiego. Jest ono wystawiane przez lekarza i przesyłane do systemu PUE ZUS. Dzięki temu pracodawca może je łatwo zweryfikować i rozliczyć wypłatę zasiłku chorobowego dla pracownika. Aby sprawdzić, czy e-zwolnienie zostało wystawione, należy przejść przez kilka kroków:

  1. Zaloguj się na swoje konto w systemie PUE ZUS. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć na stronie ZUS.
  2. Przejdź do zakładki "e-zwolnienia" lub "zasiłki chorobowe". 
  3. Sprawdź listę wystawionych e-zwolnień. Powinny tam znajdować się wszystkie zwolnienia wystawione dla Twojego pracownika.
  4. Jeśli e-zwolnienie jest na liście, oznacza to, że zostało ono wystawione i przesłane do systemu PUE ZUS.
  5. Jeśli po upływie 48 godzin, e-zwolnienie nie jest na liście, oznacza to, że lekarz jeszcze go nie wystawił lub że wystawione zwolnienie nie zostało jeszcze przesłane do systemu PUE ZUS. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem lub pracownikiem medycznym w celu uzyskania więcej informacji. Jeśli sam otrzymałeś zwolnienie na maila, a nie jest ono widoczne w PUE ZUS, oznacza to, że lekarz wystawił L4, ale nie jest ono jeszcze widoczne w systemie. 

W przypadku braku zwolnienia na IKP lub PUE ZUS, prosimy o kontakt z infolinią pacjenta, pod numerem telefonu: 22 118 95 26 lub drogą mailową na adres: kontakt@med-24.com.pl.

Lekarz może wystawić elektroniczne zwolnienie lekarskie w okresie nie dłuższym niż 3 dni od odbycia konsultacji online. Wyjątkiem są e-zwolnienia wystawiane przez psychiatrę, który może zaznaczyć okres wcześniejszy. Oczywiście, jeżeli będą ku temu uzasadnione powody.

Potrzebujesz uzyskać e zwolnienie z datą wsteczną? W Med24 jest to możliwe, jednak ta usługa jest rozpatrywana indywidualnie. Nie jest to standardowy proces i zależy od indywidualnych ustaleń z lekarzem prowadzącym.

 

E-zwolnienie pracownika pracodawca może sprawdzić na swoim profilu PUE ZUS.

Nie. E-ZLA dla płatnika składek nie zawiera kodu choroby.

Potrzebujesz L4 e-zwolnienia? W Med-24.com.pl zamówisz konsultację online z możliwością otrzymania zwolnienia L4. Bez konieczności wychodzenia z domu oraz czekania w kolejkach.

Z każdego miejsca na świecie. Już w ciągu 15 minut.

Pamiętaj, że to lekarz, każdorazowo, po przeprowadzeniu wywiadu, zapoznaniu się z wynikami badań i historią choroby, podejmuje decyzję, czy wymagane jest wystawienie L4 e-zwolnienia.

Zarezerwuj wizytę już dziś

Skontaktuj się z Med24
i uzyskaj e-zwolnienie o każdej porze
w zaledwie 15 minut!

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zarezerwować wizytę.

Wizyta 99 zł

Umów wizytę L4 Express

wizyta online

Usługi w Med24

Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 79 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Dzieci od 3 r.ż. Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 20 min - 149 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 20 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 30 min - 149 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 10 min - 129 zł

Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć