Lekarze świadczący usługę teleporada mają takie same możliwości jak specjaliści, którzy przyjmują chorych w przychodni - mogą wystawić e recepty, skierowanie na dodatkowe badania, a w razie potrzeby – zwolnienie lekarskie online.
Ropne pryszcze to wyraźnie podniesione, zaczerwienione guzki, które mogą sprawiać ból, wywoływać dyskomfort i świąd. Ponieważ są wypełnione ropą, często posiadają biały, żółtawy lub zielonkawy czubek. Zdarza się, że pękają, co jest związane w wyciekiem ich zawartości.
Zmiany skórne wypełnione ropą, które pojawiają się na wargach sromowych, mogą mieć różne przyczyny. Najczęściej odpowiada za nie infekcja bakteryjna, do której przyczynia się nieprawidłowa pielęgnacja, niedostateczna higiena, agresywna depilacja czy noszenie zbyt ciasnej bielizny.
Zdarza się, że przyczyną ropnych pryszczy w okolicach intymnych jest związane z infekcją bakteryjną zapalenie mieszków włosowych zlokalizowanych po zewnętrznej stronie warg sromowych większych, często manifestujące się po goleniu lub depilacji.
Ropne pryszcze na wargach sromowych mogą także wskazywać na zatkanie gruczołów Bartholina. Ze względu na ich lokalizację zdarza się, docierające do struktur pozostałości moczu stają się pożywką dla drobnoustrojów. Gdy patogeny się namnażają, dochodzi do zablokowania przewodów wyprowadzających, co skutkuje rozwojem stanu zapalnego i zmian.
Inne możliwe przyczyny pojawiania się zmian skórnych wypełnionych ropą w okolicach intymnych to trądzik (zwykle pojawia się na twarzy, plecach i klatce piersiowej) oraz nadkażenie zmiany związanej z reakcją alergiczna na substancję, na kontakt z którą organizm reaguje nadwrażliwością. Mogą ją zawierać kosmetyki, podpaski, bielizna.
Ropne krosty w okolicy warg sromowych, ale również pochwy czy szyjki macicy, mogą przypominać wypełnione płynem pęcherzyki, będące objawem opryszczki narządów płciowych (wywołuje ją wirus HSV2, Herpes Simplex Virus typu 2).
Ropne bolące krosty na wargach sromowych, którym towarzyszy ból, zaczerwienienie, świąd, zwłaszcza takie, które nie ustępują pomimo domowego leczenia, należy skonsultować się z ginekologiem.
Podczas wizyty lekarz ustali przyczynę problem, co pozwoli na podjęcie leczenia. Czasem pomoże antybiotyk, niekiedy potrzebny jest zabieg chirurgiczny, w zależności od podłoża problemu.
Z lekarzem, tak podczas wizyty stacjonarnej, jak i online, warto porozmawiać także w sytuacji, gdy zmiany często nawracają. Może to mieć związek z zaburzeniem układu odpornościowego, ale i innymi nieprawidłowościami w zakresie funkcjonowania organizmu.
Specjalizacja
Zarezerwuj wizytę już dziś, nasi lekarze online są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe. Zaloguj się lub zarejestruj, aby zarezerwować wizytę. Nie chcesz czekać na wizytę? Skorzystaj z naszych usług Express (m.in L4 online Express) i spotkaj się z lekarzem wciągu 15 minut od rejestracji.