Przejdź do treści
Menu
Umów Wizytę Express Umów Wizytę Standard
planning

Jak przygotować się do konsultacji online?

1.

Na spokojnie spisz wszystkie dolegliwości, które zaobserwowałeś oraz wszelkie pytania, które chcesz zadać lekarzowi podczas konsultacji.

2.

Przygotuj posiadaną dokumentację medyczną. Przed wizytą lub w trakcie jej trwania możesz dołączyć wszystkie wyniki badań, które pomogą w postawieniu diagnozy. Wystarcz wysłać je przez aplikację lub stronę www.

3.

Przed konsultacją online warto przeprowadzić autodiagnozę. Możesz więc zmierzyć temperaturę, ciśnienie tętnicze, obejrzeć zmiany skórne czy zaczerwienienia wokół miejsc zapalanych oraz sprawdzić, czy węzły chłonne nie są powiększone – w zależności od powodu, dla którego konsultujesz się z lekarzem. Poza tym spisz swoje objawy i dolegliwości na kartce.

4.

Jeśli kontynuujesz leczenie, przygotuj informację na temat przyjmowanych leków.

5.

W przypadku jakichkolwiek trudności, możesz zwrócić się do Biura Obsługi Pacjenta, gdzie konsultanci pomogą w rozwiązaniu problemu: kontakt@med-24.com.pl, 22 118 95 26

 

MIEJSCE

Znajdź spokojne i wygodne miejsce. Może to być osobny pokój, biurko, przy którym pracujesz, czy kącik w sypialni. Ważne byś czuł się komfortowo podczas rozmowy. Uprzedź domowników, że o danej godzinie będziesz rozmawiać z lekarzem

BRAK ROZPRASZACZY

Zamknij wszystkie strony internetowe czy programy, które mogłyby cię rozpraszać podczas e-wizyty. Wycisz telefon i powiadomienia na czas rozmowy, by w skupieniu móc powiedzieć lekarzowi o wszystkim, co dla ciebie ważne.

SPRAWY TECHNICZNE

Sprawdź wcześniej słuchawki, mikrofon, kamerę, czy działają poprawnie. Zaakceptuj również, że czasami mogą zdarzyć się problemy techniczne.

Jakie są korzyści dla pacjenta z przygotowania się do konsultacji online?

  Przygotowanie informacji na temat przyjmowanych leków, przebytych zabiegów operacyjnych czy historii chorób w rodzinie, pozwala na efektywne wykorzystanie czasu podczas wizyty lekarskiej online. 

  Jest mniejsze ryzyko, że o czymś zapomnisz, np. o ostatnich wynikach badań, które mogą mieć kluczowe znaczenie do diagnozy. Warto poukładać dokumentację medyczną, zawierającą na przykład wypis ze szpitala i opis przebytych zabiegów medycznych, od najstarszych do najświeższych lub przygotować wersje elektroniczne w osobnym folderze na pulpicie.

  Możesz przed konsultacją wykryć nowe objawy, które występują w interakcji z lekami w postaci alergii.

  Możesz dowiedzieć się więcej na temat twojego stanu, gdy wcześniej przygotujesz pytania, które również pomogą lekarzowi w diagnozie.

  Dzięki wstępnemu przygotowaniu, konsultacja lekarska online przebiegnie efektywniej, lekarz będzie miał pełny obraz Twojego stanu zdrowia i będzie mógł zacząć planować leczenie.

  Jeśli dobrze się przygotujesz na konsultacje online i dostarczysz lekarzowi szczegółowych informacji podczas wizyty online, proces diagnozy będzie dokładniejszy.

  Ułatwisz lekarzowi wykrywanie problemów zdrowotnych i szybszą diagnozę.

  Możesz lepiej zrozumieć propozycje leczenia, które lekarz zasugeruje lub potrzeby dodatkowych badań.

  Konsultacje online to spotkanie z lekarzem w komfortowych warunkach bez wychodzenia z domu, na spokojnie, bez kolejek.

  Lekarz wystawi e-receptę lub zwolnienie lekarskie w razie potrzeby. 

Konsultacja medyczna online jak się przygotować?

Konsultacja medyczna online - jak się przygotować? Przygotuj dokument tożsamości, czyli dowód osobisty z numerem PESEL, dzięki któremu lekarz, jak tylko zacznie się konsultacja online, zweryfikuje tożsamość pacjenta, aby diagnoza dotyczyła właściwego pacjenta. Przed wizytą, wejdź w swój profil i sprawdź, czy prawidłowo wpisałeś wszystkie dane (np. bez użycia zdrobnień imienia, z użyciem polskich znaków, adres mailowy bez literówek, itp.).

Przygotuj na listę wszystkich objawów i dolegliwości, a jeśli na skórze występują nietypowe objawy jak wysypka, zrób zdjęcie smartfonem.

Zapisz wszystkie objawy i dolegliwości wcześniej, aby upewnić się, że o wszystkim pamiętasz, abyś mógł dokładnie opisać swój problem zdrowotny i ewentualne leki, jakie przyjmujesz w związku z chorobą. Zapisz wszystkie pytania, które masz w związku z konsultacją. Twoje pytania pomogą lekarzowi w diagnostyce.

Warto mieć przy sobie listę leków, które przyjmujesz oraz całą dokumentację medyczną, wypisy ze szpitala, zdjęcia RTG. Na podstawie dokumentacji medycznej, listy objawów lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad lekarski. Spyta o czas trwania dolegliwości, historię choroby, leki oraz ostatnie badania lub przebyte zabiegi. Na koniec wystawi e-receptę.

Jeżeli zamówiłeś wizytę „E-recepta kontynuacja”, sprawdź czy na pewno posiadasz aktualne zaświadczenie od lekarza o lekach przyjmowanych na stałe (nie starsze niż 3 miesiące). Bez odpowiedniej dokumentacji, specjalista nie będzie mógł wystawić e-recepty.

Jeśli lekarz uzna, że wizyta online jest niewystarczająca, skieruje pacjenta do odpowiedniej placówki medycznej lub do dalszej diagnostyki. Prawidłowe przygotowanie się pacjenta do konsultacji online pozwala na efektywne wykorzystanie czasu zarówno dla pacjenta, jak i lekarza.

 

Literatura 

1.   Telemedycyna, Marek Koenner, Anna Malinowska (2020) Wyd.AsteriaMed

Med24 - Jak to działa?

Umów wizytę

Usługi w Med24

Wizyta 129 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 30 min - 149 zł

Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć