Przejdź do treści
Menu
Umów Wizytę Express Umów Wizytę Standard
zdrowie

Hipertensjolog

Zaplanuj wizytę

Wizyta 89 zł

Umów Wizytę Standard

Konsultacje online z hipertensjologiem

Potrzebujesz specjalistycznej i szybkiej porady lekarza hipertensjologa?

Dzięki Med24 możesz skonsultować swoje objawy bez wychodzenia z domu, z dowolnego miejsca, w którym jesteś.

Umów Wizytę Standard

Czym się zajmuje hipertensjolog?

Hipertensjolog to lekarz, który zajmuje się kompleksowo nadciśnieniem tętniczym. Prowadzi działania profilaktyczne, jeśli to możliwe, znajduje przyczynę nieprawidłowości i dobiera odpowiednie leczenie. Lekarz zajmujący się nadciśnieniem tętniczym posiada, nie tylko, wiedzę kardiologiczną, ale także tę z obszarów endokrynologii i nefrologii.

Hipertensjolodzy podejmują diagnostykę i leczenie w sytuacji podejrzenia wtórnego lub opornego na leczenie nadciśnienia tętniczego. Nadciśnienie tętnicze, obok palenia tytoniu i podwyższonego stężenia cholesterolu, stanowi jeden z głównych czynników ryzyka wystąpienia miażdżycy i jest uważane za chorobę cywilizacyjną.

Z jakimi problemami można się zgłosić się na wizytę u hipertensjologa?

  • w przypadku nieprawidłowych wyników z pomiarów ciśnienia tętniczego
  • zawrotami i bólem głowy
  • częstym krwawieniem z nosa
  • z pierwotnym i wtórnym nadciśnieniem tętniczym
  • osoby chorujące na cukrzycę, po udarze, cierpiące na zespół metaboliczny czy niewydolność nerek
  • osoby w podeszłym wieku, po zabiegach operacyjnych oraz kobiety w ciąży zmagające się z nadciśnieniem tętniczym

Najczęstsze choroby rozpoznawane i leczone przez hipertensjologa to:

  • nadciśnienie tętnicze oraz związane z nim powikłania sercowo-naczyniowe
  • zwężenie tętnic nerkowych
  • choroby miąższu nerek
  • obturacyjny bezdech senny
  • niedomykalność aortalna
  • nadczynność tarczycy
  • nadczynność przytarczyc
  • niedokrwistość (anemia)

Hipertensjolog online – jakie badania zrobić przed pierwszą e-wizytą?

Badania wykonane przed pierwszą e-wizytą u hipertensjologa ułatwią wstępną diagnozę i dadzą lekarzom lepszy obraz Twojego stanu zdrowia. Wykonaj: morfologię krwi, glukozę na czczo, poziom cholesterolu oraz trójglicerydów, a także kwasu moczowego. Możesz także przygotować: echo serca, EKG, USG tętnic szyjnych. 

Nie jesteś w stanie zrobić badań przed wizytą? Nic nie szkodzi – hipertensjolog online podczas e-wizyty wystawi Ci na nie elektroniczne skierowanie. Diagnoza zostanie początkowo wystawiona na podstawie informacji udzielonych w wywiadzie, a możesz dopełnić ją po okazaniu badań przy kolejnej e-wizycie. 

Kliknij w „Umów e-wizytę” i zapisz się na konsultacje online. Hipertensjolog udzieli Ci teleporady nawet  już następnego dnia – wszystko  zależy od jego dostępności. 

Przygotowaliśmy dla Was 10% kody rabatowe na wszystkie badania laboratoryjne, zamówione przez stronę store.synevo.pl z kodem: MED24

Rekomendowane badania:

Kup online bez skierowania na store.synevo.pl

Dowiedz się więcej

Synevo + Med 24

Konsultacje online z hipertensjologiem – jak przygotować się do wizyty?

Diagnoza, którą postawi hipertensjolog online opiera się na dokładnym wywiadzie i wynikach badań, jakie przedstawi pacjent. Dowiedz się, o co zapyta hipertensjolog i przygotuj się do wywiadu lekarskiego. Lekarz może zapytać Cię o: 

Objawy 

Szczegółowo opowiedz o dolegliwościach, z jakimi się mierzysz. Przed wizytą możesz prowadzić „dziennik”, w którym zapiszesz: objawy, godzinę ich wystąpienia, nasilenie, okoliczności ich wystąpienia. Może zdarzyć się, że niektóre symptomy występują jedynie wieczorem, po przebudzeniu lub w trakcie natężonego wysiłku. Początkowe objawy nadciśnienia tętniczego to np.: bóle i zawroty głowy, kołatanie serca, uderzenia gorąca, utrzymujący się pogorszony nastrój, spadek sprawności fizycznej. 

Leki 

Wizyta online  u hipertensjologa ma na celu ustalenie, czy przyjmowane przez Ciebie leki mają powiązanie ze zwiększonym ciśnieniem krwi. Pamiętaj, że niektóre leki mogą wpływać na zwiększenie ciśnienie tętniczego. Należą do nich np.: 

  • Leki przeciwzapalne niesteroidowe, takie jak ibuprofen, diklofenak i naproksen. Mogą one powodować zatrzymywanie płynów w organizmie, co z kolei zwiększa ciśnienie krwi.
  • Niektóre leki przeciwdepresyjne, takie jak duloksetyna i wenlafaksyna, mogą zwiększać ciśnienie krwi.
  • Leki na astmę, takie jak salbutamol, mogą powodować wzrost ciśnienia krwi
  • Leki przeciwzakrzepowe, czyli heparyna i warfaryna, mogą wpływać na ciśnienie krwi.

Podczas wywiadu warto powiedzieć lekarzowi, jakie leki i preparaty łączysz ze sobą. Przykładowo, gdy już przyjmujesz leki na nadciśnienie, nie łącz ich z suplementami na spalanie tłuszczu. Preparaty na odchudzanie przyśpieszają pracę serca, co prowadzi do podniesienia ciśnienia krwi. W interakcję z lekami na nadciśnienie wchodzą wszystkie preparaty o działaniu uspokajającym. 

Choroby w rodzinie

Być może w Twoim przypadku nadciśnienie tętnicze uwarunkowane jest genetycznie. Doświadczony lekarz zapyta, czy w Twojej rodzinie wystąpiły przypadki nadciśnienia tętniczego i prześledzi historię tych chorób i jej skutków. 

Tryb życia

Dieta oparta na niezdrowej żywności, ciągły stres i brak aktywności ruchowej przyczyniają się do powstania nadciśnienia tętniczego. Każdy lekarz ma obowiązek zapytać Cię o Twój tryb życia, a tym samym upewnić się, czy niezdrowe nawyki wpływają negatywnie na organizm. 

Wizyta 89 zł

Umów Wizytę Standard

Med24 - Jak to działa?

Umów wizytę

Usługi w Med24

Wizyta 129 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 30 min - 149 zł

Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć