Przejdź do treści
Menu
Umów Wizytę Express Umów Wizytę Standard

Kiedy i z jakim problemem zgłosić się do internisty?

Konsultacje online w Med24 u lekarza internisty to wygodna i efektywna alternatywa dla wizyt w tradycyjnym gabinecie lekarskim. Nie zawsze konieczna jest obecność pacjenta w gabinecie. Wiele spraw zdrowotnych można załatwić w trakcie konsultacji online. Jeśli chcesz skonsultować jakiś problem lub uzyskać szybką poradę, uzyskać e-receptę lub L4 e-zwolnienie – umów się do lekarza przez platformę medyczną Med24.

Umów e-wizytę

Czym się zajmuje lekarz internista?

Interna to szeroka i jedna z najstarszych specjalizacji lekarskich. Internista ma wiedzę na temat całego organizmu, dlatego może zdiagnozować różne choroby. Aby pomóc pacjentom, przeprowadza z nimi wywiad, następnie zleca ewentualnie badania oraz stawia wstępną diagnozę.

Jakie choroby diagnozuje internista?

 • infekcje bakteryjne i wirusowe
 • grypy
 • anginy
 • zapalenia płuc
 • zakażenia układu moczowego
 • niestrawności
 • nadciśnienie tętnicze
 • migreny

W jaki sposób skontaktować się z internistą?

Przede wszystkim nie obawiaj się kontaktu online z lekarzem. W przypadku większości problemów zdrowotnych nie musisz widzieć się z lekarzem stacjonarnie, ponieważ nie ma konieczności przeprowadzenia badania fizykalnego. Z kolei część objawów, jak zaczerwienione gardło, możemy pokazać korzystając z dogodnień technologicznych. Konsultacje online z lekarzem mogą przebiegać trzema kanałami (video, czat sms, telefon) w trakcie których specjaliści mogą udzielać porad, prowadzić wstępną diagnostykę infekcji i problemów zdrowotnych oraz prowadzić wizyty adaptacyjne.

Jak przygotować się do konsultacji online u internisty?

Konsultacja online z internistą podobnie jak konsultacja tradycyjna w gabinecie stacjonarnym, opiera się w przede wszystkim na wywiadzie lekarskim. Podczas rozmowy pacjent opowie o objawach, a lekarz zada dodatkowe pytania w celu postawienia diagnozy lub wdrożenia leczenia. Przygotowując się do rozmowy z lekarzem przygotuj listę przyjmowanych leków, dotychczasowe wyniki badań. Możesz też spisać wcześniej wszystkie symptomy, żeby podczas wizyty nie pominąć niczego istotnego.

Jak przebiega konsultacja online?

W większości przypadków tak samo, jak wizyta stacjonarna.  Lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad – pyta o obserwowane objawy i ich nasilenie, przebyte choroby, przyjmowane leki itp. Jeżeli jest taka konieczność, zlecone zostają badania laboratoryjne i/lub obrazowe, a także konsultacje z innym specjalistą.

Podczas wizyty u lekarza internisty możesz także skonsultować swoje wyniki badań diagnostycznych:

 • hematologicznych
 • biochemicznych
 • immunochemicznych
 • moczu i kału
 • układu krzepnięcia
 • mikrobiologicznych
 • RTG, TK, RM, EEG, EKG

Internista, a lekarz rodzinny - na czym polega różnica?

Te dwie specjalizacje są bardzo często ze sobą mylone. Lekarz rodzinny ma obszerną wiedzę z zakresu pediatrii i geriatrii, więc może zajmować się pacjentami w różnym wieku: dorosłymi i dziećmi. Z kolei internista jedynie pacjentami powyżej 18 roku życia. 

Co po konsultacji online u internisty?

Wszystko zależy od zdiagnozowanego problemu lub choroby. Przede wszystkim należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Może to być związane z przyjmowaniem określonych leków, wykonaniem badań, a gdy jest to konieczne: hospitalizacją lub operacją. 

Zarezerwuj wizytę już dziś

Zarezerwuj wizytę już dziś, nasi lekarze są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe. Zaloguj się lub zarejestruj, aby zarezerwować wizytę.

Wizyta od 79 zł

Umów e-wizytę

wizyta online

Usługi w Med24

Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 129 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 30 min - 149 zł

Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć