Przejdź do treści
Menu
Umów Wizytę Express Umów Wizytę Standard
Lekarz laryngolog dziecięcy online - konsultacja i wizyta online z laryngologiem dziecięcym

Laryngolog dziecięcy - konsultacja online

Zaplanuj wizytę

Wizyta 129 zł

Umów Wizytę Standard

Konsultacje online z laryngologiem dziecięcym

Potrzebujesz specjalistycznej i szybkiej porady lekarza laryngologa dziecięcego?

Dzięki Med24 możesz skonsultować swoje objawy bez wychodzenia z domu, z dowolnego miejsca, w którym jesteś.

Umów Wizytę Standard
Umów Wizytę Standard

Czym się zajmuje laryngolog dziecięcy

Laryngolog dziecięcy diagnozuje się i leczy schorzenia zatok, gardła, uszu i nosa u dzieci oraz młodzieży do 18 roku życia.

Zatoki, gardło, nos i uszy – zarówno ze względu na swoją budowę anatomiczną i codzienne obciążenia, jak i niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych – są narażone na wiele chorób, zarówno o charakterze ostrym, jak i przewlekłym. Laryngolog dziecięcy jest specjalistą, który zajmuje się ich profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem u dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

Z jakimi problemami zgłosić się do laryngologa dziecięcego?

 • przewlekły katar lub niedrożność nosa
 • chrapanie
 • niespokojny sen z bezdechem sennym
 • wydzielina z nosa
 • wyciek z ucha
 • pogorszenia słuchu
 • ból ucha
 • ból gardła
 • utrudnione połykanie
 • kaszel
 • duszności
 • mniej typowe objawy: brak apetytu, nieprzyjemny zapach z ust, zaburzenia mowy czy częste drapanie się po uchu

Jakie choroby diagnozuje laryngolog dziecięcy?

 • zapalenie zatok przynosowych
 • przewlekły nieżyt nosa
 • niedosłuch
 • zapalenie ucha środkowego
 • zapalenie migdałków
 • zapalenie krtani

Konsultacje online laryngolog dziecięcy - jak przygotować się do wizyty? 

Przed wizytą  u laryngologa należy zebrać wyniki wcześniej wykonanych badań – przykładowo warto przedstawić lekarzowi badanie słuchu dziecka. W trakcie e-wizyty laryngolog dla dzieci będzie chciał uzyskać wgląd w dokumentację medyczną, dlatego wyślij ją do lekarza po umówieniu wizyty ale przed jej rozpoczęciem..

Wyczyść dziecku uszy, zęby oraz nos. Pamiętaj, aby nie podawać mu ciemnych i barwiących potraw lub słodyczy. Mogą one zaburzyć naturalną barwę jamy ustnej, co może mieć wpływ na diagnozę. 

Wyjaśnij dziecku, co to jest laryngolog i co się będzie działo podczas e-wizyty. Opowiedz mu, że laryngolog jest specjalistą od chorób gardła, nosa i uszu, a podczas wizyty lekarz może poprosić o oglądnięcie wewnątrz nosa i gardła przez kamerę. Taka informacja przed konsultacją pomoże przełamać dziecku późniejsze skrępowanie. 

W przypadku starszego dziecka, zachęć je, aby śmiało zadawało lekarzowi pytania. Powiedz dziecku, że nie ma głupich pytań i że lekarz jest tam po to, żeby mu pomóc. 

Dla kogo laryngolog dla dzieci online? 

Skorzystaj z konsultacji online z laryngologiem, jeśli chcesz uzyskać szybką poradę ze specjalistą wprost z Twojego domu. Jeśli dziecko źle się czuje i nie chcesz narażać go na wirusy obecne w poczekali u lekarza, wybierz e-wizytę Med-24.com.pl. Bez skierowania, umów się nawet w kilka minut przez naszą aplikację lub stronę internetową. Sam przekonaj się jakie to proste! 

Laryngolog dziecięcy a pediatra – kiedy zgłosić się z dzieckiem do laryngologa?

Podczas choroby dziecka pierwszym kontaktem jest pediatra. Jednak leczenie niektórych schorzeń wykracza poza jego kompetencje – należą do nich między innymi nawracające stany zapalne uszu i dróg oddechowych. Leki przepisane przez lekarza rodzinnego nie zawsze mogą okazać się skuteczne. Sprawdź, kiedy jeszcze konieczne są konsultacje online z laryngologiem dziecięcym. 

 • Skonsultuj się z laryngologiem dziecięcym, kiedy planujesz usunąć dziecku migdałek. Tego typu operacja pozwoli pożegnać się z nawracającymi infekcjami, jednak powinna zostać przeprowadzona pod czujnym okiem specjalisty. Dlaczego jeszcze usuwa się migdałki u dzieci? W niektórych przypadkach powiększone migdałki mogą powodować bezdech senny u dziecka, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Usunięcie migdałka może być stosowane w celu złagodzenia bólu gardła u dzieci, szczególnie w przypadku ciężkich zapaleń migdałków. Ponadto, brak migdałka poprawi jakość snu u dziecka, szczególnie w przypadku, gdy migdałki są powiększone i utrudniają oddychanie. 
   
 • Chrapanie u dzieci powinno zostać skonsultowane z laryngologiem dziecięcym. Często jego powodem jest przerost trzeciego migdałka. 
   
 • Problemy ze słuchem dziecka jak najszybciej skonsultuj z laryngologiem. Rozwijająca się choroba utrudni funkcjonowanie, dlatego podczas e-wizyty lekarz zaleci badania, dzięki którym można postawić diagnozę i rozpocząć skuteczne leczenie. 

Jak często chodzić do laryngologa dziecięcego?

Regularne wizyty u laryngologa dla dzieci nie są wymagane – również w momencie intensywnego rozwoju dziecka. Kiedy niezbędne są więc konsultacje? Laryngolog dziecięcy jest konieczny jedynie w przypadkach silnych infekcji gardła, uszu lub nosa. Zapisz dziecko do laryngologa, gdy zauważasz nawracające stany zapalne lub dostrzegasz chrapanie bądź pogorszony słuch. 

Każda wizyta u lekarza jest dla dzieckiem sporym przeżyciem i wiąże się z dawką stresu - niezależnie czy mówimy o wizycie stacjonarnej, czy online. Warto przygotować swoją pociechę na kontakt z lekarzem i opowiedzieć, jak będzie wyglądało ich spotkanie. 

Wizyta 129 zł

Umów Wizytę Standard

Med24 - Jak to działa?

Umów wizytę

Usługi w Med24

Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 79 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Dzieci od 3 r.ż. Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 20 min - 149 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 20 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 30 min - 149 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 10 min - 129 zł

Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć