Przejdź do treści
Menu
Umów Wizytę Express Umów Wizytę Standard
L4, e-zwolnienie na dziecko Express w 15 minut!

L4, e-zwolnienie na dziecko
Express w 15 minut!

Bez wychodzenia z domu.
Bez kolejek.

Konsultacja pediatryczna z możliwością otrzymania zwolnienia lekarskiego L4.

Wizyta 99 zł

Umów wizytę L4 Express

Twoje dziecko jest chore?

Oszczędź sobie stresu, zostań w domu i zadbaj o jego zdrowie. 

Otrzymaj L4 w 15 minut. 

Niezależnie od pory, czy dnia tygodnia.
Nawet późno w nocy!

  • Lekarz skontaktuje się z Tobą wybranym przez Ciebie kanałem komunikacji.
  • Lekarz podejmuje 3 próby kontaktu z Tobą w odstępie kilku minut, więc nie musisz się martwić, jeżeli nie odbierzesz za pierwszym razem.

System automatycznie przypisuje dyżurujących lekarzy do Wizyt Express

Jak to działa?

Przechodzisz do umawiania konsultacji z lekarzem, by otrzymać L4

Umów wizytę L4 Express

Możesz wybrać w jaki sposób skontaktuje się z Tobą lekarz:

l4 dziecko

Lekarza wybiera za Ciebie system - dobierzemy pediatrę, który niezależnie od pory dnia, będzie mógł podjąć Twoją wizytę L4 online.

Po wybraniu dogodnej dla Ciebie formy kontaktu, poprosimy Cię o zalogowanie się lub zarejestrowanie.

Nie masz u nas jeszcze konta? Nic nie szkodzi!

Rejestracja w Med24 zajmie Ci mniej niż 2 minuty!

pediatra online

Po wypełnieniu swoich danych w następnym kroku poprosimy Cię o dodanie danych dziecka niezbędnych dla lekarza do przeprowadzenia konsultacji.

Umów wizytę L4 Express

Wypełnij dane dziecka, dla którego chcesz umówić wizytę z lekarzem pediatrą.

lekarz dla dziecka online

Po wypełnieniu danych niezbędnych dla lekarza do przeprowadzenia konsultacji wystarczy poczekać 15 minut. Dyżurujący pediatra skontaktuje się z Tobą wybranym przez Ciebie kanałem kontaktu.

Umów wizytę L4 Express

Opieka zdrowotna w Med24 spełnia standardy Naczelnej Izby Lekarskiej

Przeczytaj: Wytyczne NIL dla udzielania świadczeń telemedycznych

Potrzebujesz L4 e-zwolnienia? W Med-24.com.pl zamówisz konsultację online z możliwością otrzymania zwolnienia L4. Bez konieczności wychodzenia z domu oraz czekania w kolejkach.

Z każdego miejsca na świecie. Już w ciągu 15 minut.

Pamiętaj, że to lekarz, każdorazowo, po przeprowadzeniu wywiadu, zapoznaniu się z wynikami badań i historią choroby, podejmuje decyzję, czy wymagane jest wystawienie L4 e-zwolnienia.

Umów wizytę L4 Express

Każdy rodzic wie, że choroba dziecka to duży problem i to nie tylko z powodu pogorszenia jego stanu zdrowia, który daje powody do zmartwień, ale również kwestii organizacyjnych. Taka sytuacja szczególnie daje się we znaki w momencie, gdy obydwoje rodzice pracują i nie mają w swoim otoczeniu osoby, którą mogliby poprosić o opiekę nad dzieckiem podczas ich nieobecności. Przydarzyła Ci się już taka sytuacja? Wiedz, że teraz nie musisz już się tym martwić. W momencie, w którym Twoje dziecko się rozchoruje, możesz wziąć zwolnienie lekarskie na opiekę na dziecko i to bez konieczności odbywania wizyty w stacjonarnej placówce. Wystarczy umówić się na wizytę w przychodni online Med24. Tutaj lekarz jest dostępny o każdej porze dnia i nocy.

Trudno jest znaleźć aktywnych zawodowo rodziców, którzy choć raz w swoim życiu nie byli zmuszeni udać się do lekarza po L4 na chore dziecko. Z taką sytuacją z pewnością mają często do czynienia osoby mające w domu przedszkolaka, podatnego na łapanie infekcji od rówieśników. 


Twój maluch znowu zmaga się z katarem, bólem gardła lub gorączką? Jeśli nie chcesz lub nie możesz na ten czas zostawić go pod okiem dziadków czy niani, nie pozostaje Ci nic innego, jak ubiegać się o zwolnienie. Opieka nad dzieckiem w tym trudnym czasie na pewno zaoszczędzi Ci zmartwień, ponieważ będziesz mógł samodzielnie kontrolować jego stan zdrowia, a nawet umówić się na wizytę z pediatrą online, gdy tylko coś Cię zaniepokoi i to również za pośrednictwem Med24!

Zanim umówisz się na teleporadę na naszej platformie, dowiedz się, jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać urlop na chore dziecko. Oczywiście niezbędne jest posiadanie ubezpieczenia chorobowego, ponieważ bez tego lekarz nie będzie mógł wystawić Ci e-zwolnienia, które usprawiedliwi Twoją nieobecność w pracy. Wiedz, że dokument wygenerowany przez naszego specjalistę da Ci prawo do skorzystania z zasiłku opiekuńczego. Pamiętaj jednak, że nie może on być pobierany przez obydwoje rodziców jednocześnie, ponieważ opieka nad chorym dzieckiem przysługuje tylko jednemu z nich. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której rodzice posiadają więcej dzieci, a jedno z nich przebywa w szpitalu, co naturalnie może wymagać obecności mamy i taty.

Korzystając z usług platformy Med24, możesz dopełnić wszystkich formalności w zaciszu własnego domu, oszczędzając przy tym swój cenny czas. Gdy już otrzymasz zwolnienie lekarskie na dziecko od naszego specjalisty, nie musisz wręczać go swojemu pracodawcy osobiście. Aby usprawiedliwić swoją nieobecność w pracy i uzyskać zasiłek opiekuńczy, wystarczy dostarczyć mu e-zwolnienie na dziecko za pośrednictwem PUE ZUS oraz złożyć stosowny wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zawierający dane osobowe Twojej pociechy oraz informacje o okresie, w którym ubiegasz się o dni wolne nad dzieckiem. Twój pracodawca natomiast musi złożyć w ZUS-ie zaświadczenie płatnika składek ZUS Z-3, abyś mógł pobierać stosowne świadczenie.

Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku zwykłego e-zwolnienia, będąc na L4 na dziecko, musisz przestrzegać określonych zasad, w tym tej dotyczącej zakazu wykonywania pracy zarobkowej. Zasiłek możesz utracić również w przypadku stwierdzenia przez ZUS obecności innych dorosłych domowników, którym bez problemu może zostać powierzona opieka nad chorym dzieckiem – w takiej sytuacji urząd może zażądać zwrotu wypłaconych Ci z tytułu zasiłku środków. 


Co bardzo ważne, musisz dopilnować terminów składania dokumentu – w przeciwnym razie zasiłek zostanie Ci przyznany z opóźnieniem. Na szczęście wszystkie formalności, począwszy od konsultacji telemedycznej w Med24 po wypełnienie wniosku, możesz dopełnić bez odbywania uciążliwych i stresujących wizyt w przychodniach czy urzędach. Dużym ułatwieniem jest również to, że w cyfrowej wersji wystawiane są nie tylko takie dokumenty jak zwolnienie na chore dziecko, ale również e-skierowanie, e-recepta oraz e-zwolnienie dla chorej osoby dorosłej.

Na jaki okres możesz otrzymać wolne na dziecko, korzystając z usług Med24? Wiedz, że obowiązują tutaj dokładnie takie same zasady jak w przypadku wizyt w stacjonarnej placówce. To oznacza, że możesz uzyskać zwolnienie na dziecko i zasiłek opiekuńczy na okres: 

  • 60 dni – dotyczy rodziców i opiekunów dzieci do lat 14, również tych mających więcej niż jedno dziecko. 60-dniowe zwolnienie lekarskie nad dzieckiem ma również zastosowanie w przypadku zdrowych dzieci, które nie ukończyły 8 lat. Można z niego skorzystać w sytuacji, gdy żłobek lub przedszkole zostaną nagłe zamknięte, bez wcześniejszego ostrzeżenia;

 

  • 30 dni – miesięczne zwolnienie lekarskie na dziecko przysługuje rodzicom niepełnosprawnych chorych dzieci w wieku od 14 do 18 lat. Z 30-dniowego e-zwolnienia i zasiłku chorobowego mogą korzystać również rodziny, w których jest więcej niż jedno dziecko niepełnosprawne w wieku od 8 do 18 lat;


14 dni – zwolnienie na chore dziecko na ten okres może zostać przyznane rodzicowi, gdy mały pacjent ma więcej niż 14 lat lub w przypadku, gdy ubezpieczona osoba musi zająć się chorym rodzicem, rodzeństwem, współmałżonkiem, ojczymem, matką lub teściami. Liczba dni zasiłkowych zależy od wieku i potencjalnej choroby bądź niepełnosprawności dziecka

Zastanawiasz się, który rodzic może otrzymać L4 na dziecko za pośrednictwem platformy Med24? Dobra wiadomość jest taka, że może ubiegać się o nie zarówno mama, jak i tata. Oczywiście, jak już zostało podkreślone, przysługuje ono tylko jednemu z rodziców i to pod warunkiem, że w domu nie ma innej dorosłej osoby, która mogłaby zająć się maluchem. Musisz jednak wiedzieć, że istnieje kilka wyjątków od tej reguły. Opieka na dziecko przysługuje obojgu rodzicom, jeżeli: 

  • mały pacjent ma mniej niż 2 lata,
  • osoba, która opiekowała się dzieckiem na co dzień, np. niania, jest niezdolna do pracy,
  • w domu jest osoba, która całkowicie nie może pracować i nie może zająć się chorym maluchem,
  • opieki wymaga dwójka lub więcej dzieci, z czego jedno z nich przebywa w szpitalu.

Twoja pociecha poczuła się gorzej i pojawiły się u niej objawy, które wzbudziły Twój niepokój? Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z łagodną infekcją, czy podejrzewasz poważniejszą dolegliwość, powinieneś skonsultować jej stan zdrowia z lekarzem i w razie potrzeby ubiegać się o e-zwolnienie, aby otoczyć ją należytą opieką. Zwolnienie na chore dziecko możesz uzyskać podczas standardowej wizyty u lekarza pediatry, który przeprowadzi z Tobą i – jeśli to możliwe – z małym pacjentem szczegółowy wywiad, zapozna się z jego dokumentacją medyczną i w razie konieczności skieruje go do innego specjalisty. Twój maluch zanosi się płaczem na sam widok lekarskiego kitla? A może to Ciebie przeraża wyprawa do przychodni z chorym niemowlakiem lub kilkulatkiem? Na szczęście możesz zaoszczędzić sobie i jemu zbędnych stresów! Wystarczy, że zarejestrujesz się na e-wizytę w Med24, a uzyskasz fachową poradę medyczną oraz e zwolnienie na dziecko bez wychodzenia z domu!

Platforma telemedyczna Med24 oferuje nie tylko profesjonalne konsultacje lekarskie, ale także uzyskanie niezbędnych dokumentów w przypadku problemów zdrowotnych. Możesz otrzymać tutaj e-receptę, e-skierowanie oraz L4, w tym e-zwolnienie na dziecko. Taka forma usług medycznych jest szczególnie wygodna właśnie w przypadku małych pacjentów. Dzięki niej zapewnisz swojemu maluchowi ekspresową pomoc medyczną – niewiele odbiegającą od tej odbywającej się w gabinecie – dbając przy tym wszystkim o swój własny komfort. Od teraz możesz zapomnieć o wyprawach do przychodni oraz stresie związanym z nieobecnością w pracy, ponieważ wszystkich formalności dopełnisz w zaciszu własnego domu i to w zaledwie 15 minut. Wystarczy, że wypełnisz intuicyjny formularz na stronie Med24, dokonasz opłaty i odbędziesz e-wizytę z naszym specjalistą. Już tylko kilka kliknięć dzieli Cię od otrzymania L4 na dziecko lub pomocy lekarskiej w innym zakresie. Pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nawet w niedziele i święta!

 

Zarezerwuj wizytę już dziś

Skontaktuj się z Med24
i uzyskaj e-zwolnienie o każdej porze
w zaledwie 15 minut!

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zarezerwować wizytę.

Wizyta 99 zł

Umów wizytę L4 Express

wizyta online

Med24 - Jak to działa?

Umów wizytę

Usługi w Med24

Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 79 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Dzieci od 3 r.ż. Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 20 min - 149 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 20 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 30 min - 149 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 10 min - 129 zł

Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć