Przejdź do treści
Menu
Umów Wizytę Express Umów Wizytę Standard
Lekarz pulmonolog online - konsultacja i wizyta online z pulmonologiem

Pulmonolog online - konsultacje i porady medyczne

Zaplanuj wizytę

Wizyta 129 zł

Umów Wizytę Standard

Konsultacja online z pulmonologiem

Potrzebujesz specjalistycznej i szybkiej konsultacji u pulmonologa?

Dzięki Med24 możesz skonsultować swoje objawy bez wychodzenia z domu z pulmonologiem online - z dowolnego miejsca, w którym jesteś.

Kim jest pulmonolog i czym się zajmuje?

Pulmunolog jest specjalistą, który zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką chorób płuc i oskrzeli, a także zaburzeniami oddychania w czasie snu. 

Pulmonolog online nie tylko dobiera odpowiednie metody leczenia, ale też edukuje pacjentów w zakresie profilaktyki oraz zdrowego trybu życia. Na profilaktyczne kontrole u pulmonologa powinni się zgłaszać także palacze oraz osoby obciążone rodzinnym ryzykiem raka płuc.

Z jakimi problemami zgłosić się do pulmonologa?

 • z uczuciem duszności lub płytkim i świszczącym oddechem
 • z przewlekłym kaszlem
 • gdy występują kłopoty z oddychaniem
 • szybkim męczeniem się
 • w przypadku odpluwania krwią
 • bólem lub uciskiem w klatce piersiowej

Jak przebiega wizyta u pulmonologa?

Na wizytę u pulmonologa warto przygotować, a najlepiej wysłać lekarzowi prze konsultacją, dokumentację medyczną. Konsultacja rozpoczyna się od wywiadu – lekarz chorób płuc pyta pacjenta o występujące objawy, okoliczności ich pojawiania się, przebyte choroby czy przyjmowane leki. W razie konieczności pulmonolog może zlecić wykonanie określonych badań, a także skierować pacjenta do innego specjalisty czy na leczenie szpitalne.

Jakie choroby diagnozuje pulmonolog?

 • astmę oskrzelową
 • zapalenie oskrzeli i płuc
 • odmę płucną
 • gruźlicę
 • mukowiscydozę
 • przewlekłą obturacyjną chorobę płuc
 • zaburzenia oddychania w czasie snu
 • raka płuc
 • pylicę płuc

Astma – objawy | Pulmonolog Med24

Astmie towarzyszą charakterystyczne objawy, które z roku na rok stają się coraz bardziej dotkliwe dla chorych pacjentów. Poznaj je, aby móc zdiagnozować astmę we wczesnym stadium i jak najszybciej podjąć leczenie.

Jednym z głównych objawów astmy są problemy z oddychaniem. Pacjent odczuwa uczucie duszenia, zniekształcony oddech, któremu towarzyszy charakterystyczny świst. Staje się to szczególnie dotkliwe przy wysiłku fizycznym.

Astma powoduje również uczucie ciężkości i bóle w klatce piersiowej, które utrzymują się nawet po zastosowaniu leczenia. Chorobie towarzyszy nieprzyjemny kaszel, gęsty śluz, który utrudnia oddychanie.

Gdy wystąpią u Ciebie powyższe objawy astmy nie czekaj i zdiagnozuj je u specjalisty. Pierwszym krokiem do odzyskania zdrowia może być konsultacja online z pulmonologiem. Umów e-wizytę w Med24 bez skierowania.

Objawy zapalenia oskrzeli i płuc – zdiagnozuje je pulmonolog Med24

Pierwszym i najczęstszym objawem zapalenia oskrzeli i płuc jest kaszel. Chociaż kaszel może wystąpić w wyniku wielu różnych chorób, to kaszel związany z zapaleniem oskrzeli i płuc jest zwykle bardziej uporczywy. Nierzadko może towarzyszyć mu ból w klatce piersiowej lub ucisk.

Drugim objawem jest najczęściej gorączka, występująca zwłaszcza w nocy. Pacjenci skarżą się na osłabienie, a także trudności z oddychaniem, co jednoznacznie wskazuje na problemy z płucami. Duszność i uczucie zaciskania się klatki piersiowej są często związane z zapaleniem płuc, ale mogą również być objawem chorób układu sercowo-naczyniowego.

Oprócz tych objawów, osoby z zapaleniem oskrzeli i płuc mogą doświadczać też innych oznak choroby, takich jak ból głowy, dreszcze i ból mięśni. Nie bagatelizuj tych objawów – zdiagnozuje je pulmonolog. Konsultacja online odbędzie przez telefon, w aplikacji lub poprzez chat.

Pylica: skutki i objawy

Pylica to choroba, która powstaje w wyniku wdychania pyłu zawierającego krzemionkę. Najczęściej występuje u osób pracujących w kopalniach, szkole, hutach czy w fabrykach szkła. Jednakże, może ona wystąpić również u osób, które mieszkają w pobliżu takich zakładów, a także wśród ludzi, którzy lubią majsterkować w swoim garażu.

Objawy pylicy okresowo pogarszają się, co jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ często pacjenci bagatelizują je, myśląc, że miną same. Najczęściej występują one w postaci kaszlu, duszności, bólu w klatce piersiowej, utraty wagi, gorączki oraz zmęczenia. Środki przeciwbólowe oraz inhalacje w wielu przypadkach okazują się nieskuteczne. Gdy choroba postępuje, prowadzi do poważnych szkód w płucach i pogorszenia stanu zdrowia.

Jak leczyć pilicę? W pierwszej kolejności ogranicz kontakt z pyłem. Jeśli pracujesz w miejscu, w którym jest duże ryzyko wdychania pyłu, zastosuj się do zasad bezpieczeństwa pracy i nosić odpowiednie urządzenia chroniące drogi oddechowe.

Pamiętaj, że nie tylko pracownicy zakładów pracy są w narażeniu, ale także osoby, które mieszkają w pobliżu.

Zapamiętaj, że pylica to bardzo poważna choroba, której objawy często są mylone z przemęczeniem. Dlatego, jeśli zauważysz, że coś nie jest w porządku, nie lekceważ objawów i zgłoś się do lekarza.

Pulmonolog online przeprowadzi dokładny wywiad i skieruje Cię na kolejne badania, dzięki którym postawi trafną diagnozę. W Med24 lekarz pulmonolog online skontaktuje się z Tobą w wybranym dniu i odpowiadającej Ci godzinie. Nie musisz długo czekać na wolny termin, ani posiadać skierowania.

Choroby płuc – jak im zapobiegać | Porady pulmonologa

Po pierwsze, unikaj kontaktu z osobami chorymi. Wiele z chorób przenosi się drogą kropelkową, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo zarażenia.

Przestrzegaj higieny osobistej i myj ręce po każdym powrocie do domu. Zadbaj o czyste dłonie i stosowanie płynu antybakteryjnego, w szczególności gdy miałeś kontakt z osobami kichającymi lub kaszlącymi.

Po trzecie, staraj się unikać dymu tytoniowego. Palenie papierosów jest jednym z największych zagrożeń dla zdrowia płuc. Jeśli palisz, warto rozważyć zaprzestanie albo przynajmniej zmniejszenie liczby wypalanych papierosów.

Po czwarte, zadbaj o zdrowy styl życia. Regularna aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i zmniejszenie stresu mogą przyczynić się do poprawy kondycji Twoich płuc.

Postaraj się wdychać powietrze przez nos, a nie przez usta. Dodatkowo zadbaj o wszystkie szczepienia ochronne i regularnie poddawaj się badaniom okresowym.

Zgłoś się do Med24 po konsultacje online. Pulmonolog przeprowadzi z Tobą dokładny wynik oraz przeanalizuje wyniki badań – na ich podstawie wskaże Ci, jakie kroki należy podjąć, aby wyleczyć się z chorób płuc.

Wizyta 129 zł

Umów Wizytę Standard

Med24 - Jak to działa?

Umów wizytę

Usługi w Med24

Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 79 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Dzieci od 3 r.ż. Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 20 min - 149 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 20 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 30 min - 149 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 10 min - 129 zł

Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć