Przejdź do treści
Menu
Umów Wizytę Express Umów Wizytę Standard
Med24

Psycholog dziecięcy - konsultacja dla rodzica

Zaplanuj wizytę

Wizyta 99 zł

Umów Wizytę Standard

Konsultacja online z psychologiem dziecięcym - konsultacja dla rodzica

Czas trwania konsultacji: 30 min

Niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka?

Czujesz się bezradny wobec kłopotów wychowawczych, a może widzisz, że Twoje dziecko ma trudności i chcesz mu pomóc, jednak nie wiesz jak? Dzięki Med24 możesz skonsultować swoje obawy z psychologiem dziecięcym z dowolnego miejsca, w którym jesteś.

Skorzystaj z konsultacji dla rodzica

Umów Wizytę Standard

Problemy dziecka, przy których warto skorzystać z konsultacji dla rodzica u psychologa dziecięcego online:

 • zaburzenia emocjonalne
 • depresja
 • stres
 • kryzys emocjonalny
 • spektrum autyzmu
 • ADHD
 • zagrożenie niedostosowaniem społecznym
 • obniżone poczucie własnej wartości
 • samookaleczenia
 • nieśmiałość

Kiedy rodzic powinien umówić się na konsultację u psychologa:

 • gdy zachowanie dziecka nagle znacząco się zmieniło
 • dziecko przeżyło trudną sytuację
 • dziecko ma trudności z nauką
 • pojawiają się dolegliwości somatyczne niemające innej medycznej przyczyny
 • dziecko cierpi na zaparcia nawykowe
 • dziecko zaczęło moczyć się w nocy
 • dziecko ma trudności z adaptacją
 • dziecku brakuje pewności i wiary w siebie, jest bardzo nieśmiałe
 • niecko ma trudności z budowaniem relacji
 • zachowanie dziecka jest agresywne

Kiedy jeszcze warto skorzystać z teleporady online u psychologa dziecięcego:

 • chcesz nauczyć się reagować w trudnych sytuacjach
 • chcesz rozwinąć umiejętności wychowawcze
 • nie wiesz jak skutecznie wyznaczać granice i być konsekwentnym w wychowywaniu dziecka
 • chcesz zbudować z dzieckiem silną więź
 • zależy Ci na dobrej komunikacji z dzieckiem

 

Jeśli Twoje dziecko potrzebuje terapii, pamiętaj, że aby psycholog dziecięcy mógł udzielić skutecznej pomocy, najpierw musi porozmawiać z Tobą. Obecność obojga rodziców na rozmowie nie jest konieczna, jednak aby dziecko mogło podjąć terapię, potrzebna jest formalna zgoda obojga rodziców.

 

Dziecko, które ukończyło 16 lat, musi wyrazić zgodę na terapię.

 

Skorzystaj z szybkiej i wygodnej teleporady online

Konsultacja dla rodziców z psychologiem dziecięcym online jest równie skuteczna, co wizyta stacjonarna. Wybierając tę formę kontaktu, zyskujesz:

 • szybki dostęp do specjalisty
 • oszczędność czasu – nigdzie nie dojeżdżasz
 • wygodę – konsultację odbywasz z dowolnego miejsca, które jest dla Ciebie komfortowe

Konsultacja rodzica z psychologiem dziecięcym online | Med24 

W Med24 rodzice otrzymują możliwość skonsultowania swoich obaw związanych ze zdrowiem psychicznym swoich dzieci za pomocą rozmowy z psychologiem online. Jeśli w najbliższej okolicy nie ma specjalisty, do którego możesz się udać lub chcesz jak najszybciej zasięgnąć rady, umów się na e-wizytę z psychologiem dziecięcym. 

Telemedycyna ułatwia konsultacje z rodzicami, którzy ze względu na pracę i inne obowiązki nie są w stanie umówić dogodnego terminu w godzinach pracy psychologa. Wizytę odbędziesz ze swojego domu, w komfortowym dla Ciebie miejscu, gdzie możesz się w pełni otworzyć i opowiedzieć o obserwacjach i obawach. 

Do czego może prowadzić nieleczona depresja u dziecka?

Depresja jest poważnym zaburzeniem emocjonalnym, które może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka. Nieleczona depresja u dziecka może prowadzić do szeregu poważnych problemów zdrowotnych i społecznych.

Po pierwsze, depresja może negatywnie wpływać na funkcjonowanie dziecka w szkole. Dzieci z depresją często mają trudności z koncentracją, co może prowadzić do problemów z uczeniem się i osiąganiem oczekiwanych wyników w nauce. Często trudno jest im również nawiązywać relacje z rówieśnikami, co może prowadzić do izolacji i braku akceptacji w grupie rówieśniczej.

Depresja u dziecka może również negatywnie wpływać na jego zdrowie fizyczne. Dzieci z depresją często cierpią na bezsenność, bóle głowy, problemy trawienne, a nawet problemy z apetytem. Te problemy zdrowotne mogą prowadzić do dalszych problemów, takich jak brak energii i motywacji do działania.

Długotrwała depresja u dziecka może również prowadzić do poważniejszych problemów, takich jak uzależnienie od substancji psychoaktywnych, próby samobójcze, czy zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.

Warto pamiętać, że depresja jest zaburzeniem, które można leczyć. Dzięki odpowiedniemu leczeniu, dziecko może odzyskać radość życia i normalnie funkcjonować w szkole i wśród rówieśników. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko cierpi na depresję, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Jeśli zauważysz niepokojące objawy u swojego dziecka mogące świadczyć o stanach depresyjnych, skontaktuj się z naszym psychologiem i umów się na konsultację. Psycholog dziecięcy online wysłucha Cię, odpowie na wszystkie Twoje pytania i stwierdzi, czy opisane problemy mogą wskazywać na trwający stan depresyjny Twojego dziecka. Dzięki temu możesz jak najszybciej rozpocząć jego diagnozę i psychoterapię. 

ADHD, a trudności w nauce u dziecka | Psycholog dziecięcy online 

ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, jest jednym z najczęściej diagnozowanych zaburzeń u dzieci. Może ono powodować trudności w nauce, ponieważ dziecko z ADHD ma problemy z koncentracją, pamięcią i organizacją pracy.

Dzieci z ADHD często mają trudności z utrzymaniem uwagi podczas lekcji, co może prowadzić do trudności z rozumieniem i zapamiętywaniem informacji. Mogą one również mieć problemy z organizacją swoich notatek i zadań domowych, czego skutkiem są niejednokrotnie opóźnienia w wykonaniu pracy.

Jednym z najważniejszych sposobów pomocy dzieciom z ADHD w nauce jest stworzenie odpowiedniego środowiska, które pozwoli im skupić się na zadaniu. Oznacza to, że należy zapewnić im ciche i spokojne miejsce do pracy, unikać rozpraszających bodźców i stosować specjalne techniki, takie jak dzielenie zadań na mniejsze części.

Lekarze i terapeuci mogą również stosować specjalne terapie i leki, aby pomóc dzieciom z ADHD skupić się na nauce. Są oni w stanie pomóc dzieciom zwiększyć koncentrację i poprawić pamięć. Terapie, takie jak terapia behawioralna umożliwiają dzieciom lepiej radzić sobie z trudnościami związanymi z ADHD.

Ważne jest, aby rodzice, nauczyciele i lekarze współpracowali, aby znaleźć odpowiednie rozwiązania dla dzieci z ADHD, takie jak indywidualnie dostosowane programy nauczania, specjalne wsparcie, terapie i leki. Dzięki odpowiedniemu wsparciu i pomocy, dzieci z ADHD mogą odnieść sukces w nauce i rozwijać swoje zdolności.

Jeżeli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma ADHD, opisz swoje spostrzeżenia lekarzowi podczas e-wizyty. Psycholog dziecięcy online poradzi, jakie kroki należy podjąć, aby dziecko zyskało między innymi większy poziom skupienia oraz zorganizowania podczas nauki i zabawy. 

Stres u dziecka – jak pomóc? | Psycholog dziecięcy konsultacje online 

Stres w szkole może być spowodowany różnymi czynnikami, takimi jak trudne zadania, oceny, presja rówieśników lub problemy emocjonalne. Może to prowadzić do trudności w uczeniu się, braku motywacji, braku zainteresowania nauką i niskiego poczucia własnej wartości. Dziecko, które jest stale zestresowane, może również mieć problemy zdrowotne, takie jak bóle głowy, problemy trawienne, trudności z zasypianiem lub problemy z koncentracją. Trudności dziecka z adaptacją w nowej grupie znajomych (przykładowo w nowej szkole) również mogą być źródłem silnego stresu. 

Rodzic może zyskać pomoc i skonsultować się z lekarzem w zakresie metod radzenia sobie ze stresem u dziecka. Specjalista opowie, w jaki sposób podejść do problemu i jak rozmawiać z dzieckiem, aby poczuło się ono w jak największym stopniu zaopiekowanie i zrozumiane. Rady psychologa umożliwią rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze stresem, a także w identyfikowanie i rozwiązywanie przyczyn problemów. 

Umów się na e-wizytę w Med24. Możesz skonsultować się za pomocą rozmowy telefonicznej, poprzez aplikację bądź poprzez SMS. Wybierz dogodną dla Ciebie datę oraz godzinę. 


Wizyta 99 zł

Umów Wizytę Standard

Med24 - Jak to działa?

Umów wizytę

Usługi w Med24

Wizyta 129 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 30 min - 149 zł

Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć