Otrzymasz ją w 15 minut, bez wychodzenia z domu.
W Med24 możesz otrzymać e-receptę na kontynuację leczenia, codziennie od godz. 8:00 do 22:00.
W przypadku wizyty „E-recepta” dotyczącej kontynuacji leczenia lekami psychotropowymi, zamówionej w soboty po godzinie 15:00, jej realizacja nastąpi od poniedziałku od godziny 8:00.
Zdecydowanie największą zaletą e-recepty jest możliwość otrzymania jej bez konieczności wychodzenia z domu. Można ją uzyskać w trakcie konsultacji online. Wystarczy jedynie umówić wizytę „E-recepta”, a przed jej realizacją, wysłać dokumentację medyczną, potwierdzającą przyjmowanie danego leku.
W trakcie e-wizyty, specjalista każdorazowo podejmuje decyzję o zasadności wystawienia e-recepty.
Po zakończonej wizycie, kod e-recepty otrzymasz SMS-em, a jej skan zostanie wysłany do Ciebie drogą mailową.
E-receptę możesz zrealizować w każdej aptece na terenie Polski. Wystarczy podać swój pesel i kod e-recepty.
Jeśli nie posiadasz stosownej dokumentacji medycznej, koniecznej do wystawienia leku, musisz umówić się na konsultację lekarską w celu postawienia diagnozy, na podstawie której lekarz będzie mógł wypisać receptę.
Aby otrzymać recepty online na dziecko lub członka rodziny, koniecznie umów wizytę na dane tej osoby.
E-recepta 59 zł
E-recepty to nowoczesny i bezpieczny sposób na wypisywanie i realizowanie recept, który jest korzystny dla pacjentów. Leki z recepty odbierzesz w aptece po podaniu kodu odbioru i numeru PESEL. E-receptę uzyskasz po e-wizycie online w Med24.
E-recepta to elektroniczna forma recepty lekarskiej, która jest wystawiana przez specjalistę i przekazywana do apteki za pośrednictwem Internetu.
Dzięki e-receptom pacjenci mogą otrzymać swoje leki bez konieczności przynoszenia papierowej recepty do apteki.
Uzyskaj leki przyjmowane na stałe nawet bez potrzeby długiego oczekiwania na wizytę lekarską w stacjonarnym gabinecie. Gdy zbyt późno zdasz sobie sprawę z kończących się leków, skontaktuj się z naszym specjalistą. Od razu po zakończonej wizycie, otrzymasz kod e-recepty sms-em i jej skan mailem. Recepta również pojawi się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta.
Przyjęcie antykoncepcji i antykoncepcji awaryjnej będzie skuteczne tylko wtedy, gdy będzie ono na czas. Jakiekolwiek opóźnienia działają na niekorzyść, dlatego warto skorzystać z wizyty e-recepta, którą można odbyć już w 15 minut i nawet tego samego dnia zrealizować wystawioną receptę.
Oferujemy usługi telemedyczne z możliwością otrzymania recepty online. W przypadku antykoncepcji, skontaktuj się z nami, jeśli obecne opakowanie kończy się, a terminy wizyty u Twojego ginekologa są zbyt odległe, by móc przyjąć kolejną tabletkę w odpowiednim czasie. Wystawimy receptę online w krótkim czasie, dzięki czemu nie spóźnisz się z przyjęciem dawki antykoncepcji.
Kod e-recepty otrzymujesz sms-em, a jej skan e-mailem. Znajdziesz ją także w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta. Wszystkie wystawione recepty znajdziesz od razu po wejściu w aplikację w zakładce: e-zdrowie/e-recepty do realizacji. Możesz także uzyskać dostęp do recepty w aplikacji mObywatel w zakładce eRecepta.
Kosz wizyty, podczas której specjalista może wystawić e-receptę w Med24, to jedyne 59 zł. To cena znacznie niższa niż kwota wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim. Pacjenci mogą uzyskać receptę po decyzji specjalisty, na podstawie przedstawionej mu dokumentacji medycznej. Wizyta nie jest konsultacją lekarską, tylko wystawieniem recepty na kontynuację leczenia.
Pamiętaj, że e-wizyta nie zawsze musi zakończyć się pozytywną decyzją specjalisty o wystawieniu recepty. To specjalista decyduje o zasadności jej wystawienia. Jeśli nie ma odpowiednich przesłanek, recepta online nie zostanie wystawiona.
Wystawiana jest przez lekarzy, lekarzy rodzinnych oraz specjalistów. Aby móc wystawić e-receptę, lekarz lub specjalista musi posiadać odpowiednie uprawnienia, które są udzielane przez Ministra Zdrowia.
Warto pamiętać, że recepta online działa tak samo, jak recepta papierowa i jest ważna najczęściej przez 30 dni od daty wystawienia. Osoba uprawniona, która wystawia e-receptę, jest odpowiedzialna za jej poprawność i prawidłowość. Wystawienie e-recepty odbywa się więc w pełni bezpieczny sposób.
E-recepty w zależności od rodzaju leku będą ważne: 30, 7, 120 lub 365 dni. Ważność recept określana jest przez specjalistę, wystawiającego i data ważności e-recepty musi zostać wyraźnie zaznaczona w dokumencie. Najczęściej można spotkać się z 30-dniową receptą, której realizacja może zostać wydłużona przez specjalistę jeszcze podczas wizyty. Niezbędne jest uwzględnienie „data realizacji od …” - w tym przypadku 30 dni ważności będzie liczone właśnie od tej daty. We wszystkich innych przypadkach, dni ważności liczone są od daty wizyty. Zmiana terminu realizacji e-recepty jest możliwa jedynie w przypadku pacjentów chorujących na choroby przewlekłe.
Na każdej z e-recept znajdziesz wypisaną datę jej wystawienia oraz wpisany ostatni dzień, w którym możesz wykupić swoje leki. Jeśli udałeś się do lekarza lub specjalisty z zamiarem zakupu antybiotyku, Twoja e recepta online pozostanie ważna przez 7 dni, co jest najkrótszym okresem ważności recepty. W przypadku preparatów immunologicznych ilość dni wynosi 120.
Co w przypadku recept ważnych przez 365 dni — kiedy można je otrzymać? Gdy chorujesz przewlekle i pewne leki przyjmujesz na stałe, przysługują Ci elektroniczne recepty o terminie ważności trwającym cały rok. Pamiętaj, że po otrzymaniu recepty online, pierwsze opakowanie leku musisz koniecznie wykupić do 30 dni po jej wystawieniu. Będąc w aptece, jednorazowo zostaną Ci wydane leki na maksymalnie 180 dni.
O czym nie należy zapomnieć — pacjenci kupujący leki po kilka opakowań w ciągu roku na jedną receptę, muszą zrobić zakup za każdym razem w tej samej aptece.
Stan zdrowia nie pozwala Ci na osobistą wizytę w gabinecie lekarskim? Zależy Ci na szybkim uzyskaniu recepty na stale przyjmowane leki lub antykoncepcję? Skorzystaj z recepty online. W jaki sposób ułatwia ona proces pozyskania leków?
Aby wystawić e-receptę, specjalista musi posiadać podpis elektroniczny oraz dostęp do systemu, który jest udostępniany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Specjalista wprowadza dane pacjenta do systemu oraz określa leki, które mają zostać przepisane. Następnie system generuje unikalny numer e-recepty, który jest wysyłany do pacjenta drogą elektroniczną.
Pacjent, otrzymując e-receptę, może ją przedstawić farmaceucie w aptece, która jest zintegrowana z systemem obecnym w gabinecie lekarskim. Farmaceuta sprawdza dane pacjenta oraz leki przepisane przez lekarza i wydaje je.
Możliwe jest jej wykupienie przez pacjenta w dowolnej aptece w Polsce. W każdej z aptek obowiązują te same zasady odbioru e-recept, czyli podanie kodu odbioru, widocznego na e-recepcie (indywidualnego dla każdego pacjenta) oraz numeru PESEL. Dodatkowo wszystkie apteki umożliwiają odbiór leku w terminie wskazanym przez lekarza lub specjalistę i wydadzą określoną ilość leków.
Elektroniczna recepta ma takie samo zastosowanie jak tradycyjna recepta i jest ważna przez 30, 7, 120 lub 365 dni od daty wystawienia. Pacjent może ją wykorzystać tylko raz lub kilka razy, jeśli lekarz wydał na to zgodę, po czym zostanie ona automatycznie unieważniona.
Wykupienie e-recepty jest łatwe i szybkie, a także pozwala na oszczędność czasu i papieru. Pacjenci mogą mieć dostęp do swoich recept w każdym momencie i nie muszą martwić się o ich zgubienie lub zniszczenie. Elektroniczna recepta jest też bezpieczniejsza, ponieważ uniemożliwia podrabianie i nielegalne wykorzystywanie recept.
Otrzymasz powiadomienie o wystawieniu nowej recepty na swój smartfon. Nie musisz logować się na stronę internetową, wszystko odbędzie się automatycznie.