Przejdź do treści
Menu
E-receptia
Opieka 24/7 w 15 minut

E-recepta

Konsultacja odbędzie się w ciągu 15 min od umówienia wizyty

E-recepta 59 zł

Umów e-wizytę

Kończą Ci się leki i pilnie potrzebujesz nowej recepty? 

Otrzymasz ją w 15 minut, bez wychodzenia z domu. 
W Med24 możesz otrzymać e-receptę na kontynuację leczenia, codziennie od godz. 8:00 do 22:00. 
W przypadku wizyty „E-recepta” dotyczącej kontynuacji leczenia lekami psychotropowymi, zamówionej w soboty po godzinie 15:00, jej realizacja nastąpi od poniedziałku od godziny 8:00.

Zdecydowanie największą zaletą e-recepty jest możliwość otrzymania jej bez konieczności wychodzenia z domu. Można ją uzyskać w trakcie konsultacji online. Wystarczy jedynie umówić wizytę „E-recepta”, a przed jej realizacją, wysłać dokumentację medyczną, potwierdzającą przyjmowanie danego leku.

W trakcie e-wizyty, specjalista każdorazowo podejmuje decyzję o zasadności wystawienia e-recepty.

Po zakończonej wizycie, kod e-recepty otrzymasz SMS-em, a jej skan zostanie wysłany do Ciebie drogą mailową.  

E-receptę możesz zrealizować w każdej aptece na terenie Polski. Wystarczy podać swój pesel i kod e-recepty.

Jeśli nie posiadasz stosownej dokumentacji medycznej, koniecznej do wystawienia leku, musisz umówić się na konsultację lekarską w celu postawienia diagnozy, na podstawie której lekarz będzie mógł wypisać receptę.

Aby otrzymać recepty online na dziecko lub członka rodziny, koniecznie umów wizytę na dane tej osoby.

E-recepta 59 zł

Umów e-wizytę

Co to jest e-recepta? 

E-recepty to nowoczesny i bezpieczny sposób na wypisywanie i realizowanie recept, który jest korzystny dla pacjentów. Leki z recepty odbierzesz w aptece po podaniu kodu odbioru i numeru PESEL. E-receptę uzyskasz po e-wizycie online w Med24.

E-recepta to elektroniczna forma recepty lekarskiej, która jest wystawiana przez specjalistę i przekazywana do apteki za pośrednictwem Internetu.

Dzięki e-receptom pacjenci mogą otrzymać swoje leki bez konieczności przynoszenia papierowej recepty do apteki.

Wystawienie recepty online w Med24

Uzyskaj leki przyjmowane na stałe nawet bez potrzeby długiego oczekiwania na wizytę lekarską w stacjonarnym gabinecie. Gdy zbyt późno zdasz sobie sprawę z kończących się leków, skontaktuj się z naszym specjalistą.  Od razu po zakończonej wizycie, otrzymasz kod e-recepty sms-em i jej skan mailem. Recepta również pojawi się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta.

Antykoncepcja i antykoncepcja awaryjna | Recepta online

Przyjęcie antykoncepcji i antykoncepcji awaryjnej będzie skuteczne tylko wtedy, gdy będzie ono na czas. Jakiekolwiek opóźnienia działają na niekorzyść, dlatego warto skorzystać z wizyty e-recepta, którą można odbyć już w 15 minut i nawet tego samego dnia zrealizować wystawioną receptę. 
 
Oferujemy usługi telemedyczne z możliwością otrzymania recepty online. W przypadku antykoncepcji, skontaktuj się z nami, jeśli obecne opakowanie kończy się, a terminy wizyty u Twojego ginekologa są zbyt odległe, by móc przyjąć kolejną tabletkę w odpowiednim  czasie. Wystawimy receptę online w krótkim czasie, dzięki czemu nie spóźnisz się z przyjęciem dawki antykoncepcji.

Jak sprawdzić e receptę?  

Kod e-recepty otrzymujesz sms-em, a jej skan e-mailem. Znajdziesz ją także w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta. Wszystkie wystawione recepty znajdziesz od razu po wejściu w aplikację w zakładce: e-zdrowie/e-recepty do realizacji. Możesz także uzyskać dostęp do recepty w aplikacji mObywatel w zakładce eRecepta. 

Ile kosztuje wizyta “e-recepta”?

Kosz wizyty, podczas której specjalista może wystawić e-receptę w Med24, to jedyne 59 zł. To cena znacznie niższa niż kwota wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim. Pacjenci mogą uzyskać receptę po decyzji specjalisty, na podstawie przedstawionej mu  dokumentacji medycznej. Wizyta nie jest konsultacją lekarską, tylko wystawieniem recepty na kontynuację leczenia.

Pamiętaj, że e-wizyta nie zawsze musi zakończyć się pozytywną decyzją specjalisty o wystawieniu recepty. To specjalista decyduje o zasadności jej wystawienia. Jeśli nie ma odpowiednich przesłanek, recepta online nie zostanie wystawiona.

E recepta — kto może wystawić? 

Wystawiana jest przez lekarzy, lekarzy rodzinnych oraz specjalistów. Aby móc wystawić e-receptę, lekarz lub specjalista musi posiadać odpowiednie uprawnienia, które są udzielane przez Ministra Zdrowia.

Warto pamiętać, że recepta online działa tak samo, jak recepta papierowa i jest ważna najczęściej przez 30 dni od daty wystawienia. Osoba uprawniona, która wystawia e-receptę, jest odpowiedzialna za jej poprawność i prawidłowość. Wystawienie e-recepty odbywa się więc w pełni bezpieczny sposób.

Ile ważna jest e-recepta online? 

E-recepty w zależności od rodzaju leku będą ważne: 30, 7, 120 lub 365 dni. Ważność recept określana jest przez specjalistę, wystawiającego i data ważności e-recepty musi zostać wyraźnie zaznaczona w dokumencie. Najczęściej można spotkać się z 30-dniową receptą, której realizacja może zostać wydłużona przez specjalistę  jeszcze podczas wizyty. Niezbędne jest uwzględnienie „data realizacji od …” - w tym przypadku 30 dni ważności będzie liczone właśnie od tej daty. We wszystkich innych przypadkach, dni ważności liczone są od daty wizyty. Zmiana terminu realizacji e-recepty jest możliwa jedynie w przypadku pacjentów chorujących na choroby przewlekłe. 
 
Na każdej z e-recept znajdziesz wypisaną datę jej wystawienia oraz wpisany ostatni dzień, w którym możesz wykupić swoje leki. Jeśli udałeś się do lekarza lub specjalisty z zamiarem zakupu antybiotyku, Twoja e recepta online pozostanie ważna przez 7 dni, co jest najkrótszym okresem ważności recepty. W przypadku preparatów immunologicznych ilość dni wynosi 120. 
 
Co w przypadku recept ważnych przez 365 dni — kiedy można je otrzymać? Gdy chorujesz przewlekle i pewne leki przyjmujesz na stałe, przysługują Ci elektroniczne recepty o terminie ważności trwającym cały rok. Pamiętaj, że po otrzymaniu recepty online, pierwsze opakowanie leku musisz koniecznie wykupić do 30 dni po jej wystawieniu. Będąc w aptece, jednorazowo zostaną Ci wydane leki na maksymalnie 180 dni. 
 
O czym nie należy zapomnieć — pacjenci kupujący leki po kilka opakowań w ciągu roku na jedną receptę, muszą zrobić zakup za każdym razem w tej samej aptece.

E-recepta 59 zł

Umów e-wizytę

E-recepta | Zalety recepty online 

Stan zdrowia nie pozwala Ci na osobistą wizytę w gabinecie lekarskim? Zależy Ci na szybkim uzyskaniu recepty na stale przyjmowane leki lub antykoncepcję? Skorzystaj z recepty online. W jaki sposób ułatwia ona proces pozyskania leków?  

  • Wystawienie e-recepty umożliwia pozyskanie leków osobom niepełnosprawnym i o utrudnionym poruszaniu się. Nie mają oni potrzeby samodzielnego udawania się do gabinetu lekarskiego. Nasi pacjenci mogą szybko i bezproblemowo otrzymać receptę online, co umożliwia im zakup niezbędnych leków bez konieczności wychodzenia z domu.
  • Recepta online w 15 minut daje Ci możliwość szybszego wykupienia i niemalże natychmiastowego przyjęcia leków, co może przyspieszyć powrót do zdrowia. 
  • Jedną z głównych zalet e-recepty jest jej łatwość i szybkość wystawienia oraz realizacji. Specjalista może wystawić e-receptę przez internet, co pozwala znacznie skrócić czas potrzebny na wystawienie recepty. Pacjent natomiast może realizować e-receptę w aptece bez konieczności drukowania czy przedkładania papierowego odpisu. Pacjent może otrzymać e-receptę bezpośrednio od specjalisty i przedstawi ją w aptece, korzystając z telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego. 
  • E-recepta online ułatwia pracę lekarzom, specjalistom i aptekarzom. Lekarze i specjaliści mogą wystawiać recepty szybciej i łatwiej, a aptekarze mogą szybciej i dokładniej sprawdzić receptę przed wydaniem leku pacjentowi. Warto również wspomnieć, że jest bardziej ekologiczna niż tradycyjna recepta papierowa, ponieważ nie wymaga druku i nie generuje odpadów.

Jak wystawiana jest e-recepta online?

Aby wystawić e-receptę, specjalista musi posiadać podpis elektroniczny oraz dostęp do systemu, który jest udostępniany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Specjalista wprowadza dane pacjenta do systemu oraz określa leki, które mają zostać przepisane. Następnie system generuje unikalny numer e-recepty, który jest wysyłany do pacjenta drogą elektroniczną. 
 
Pacjent, otrzymując e-receptę, może ją przedstawić farmaceucie w aptece, która jest zintegrowana z systemem obecnym w gabinecie lekarskim. Farmaceuta sprawdza dane pacjenta oraz leki przepisane przez lekarza i wydaje je.

Jak odebrać eReceptę?

Możliwe jest jej wykupienie przez pacjenta w dowolnej aptece w Polsce. W każdej z aptek obowiązują te same zasady odbioru e-recept, czyli podanie kodu odbioru, widocznego na e-recepcie (indywidualnego dla każdego pacjenta) oraz numeru PESEL. Dodatkowo wszystkie apteki umożliwiają odbiór leku w terminie wskazanym przez lekarza lub specjalistę i wydadzą określoną ilość leków. 
 
Elektroniczna recepta ma takie samo zastosowanie jak tradycyjna recepta i jest ważna przez 30, 7, 120 lub 365 dni od daty wystawienia. Pacjent może ją wykorzystać tylko raz lub kilka razy, jeśli lekarz wydał na to zgodę, po czym zostanie ona automatycznie unieważniona. 
 
Wykupienie e-recepty jest łatwe i szybkie, a także pozwala na oszczędność czasu i papieru. Pacjenci mogą mieć dostęp do swoich recept w każdym momencie i nie muszą martwić się o ich zgubienie lub zniszczenie. Elektroniczna recepta jest też bezpieczniejsza, ponieważ uniemożliwia podrabianie i nielegalne wykorzystywanie recept. 
 
Otrzymasz powiadomienie o wystawieniu nowej recepty na swój smartfon. Nie musisz logować się na stronę internetową, wszystko odbędzie się automatycznie.

E-recepta 59 zł

Umów e-wizytę

Med24 - Jak to działa?

Umów e-wizytę

Usługi w Med24

Image
Med 24
Szybkie, wygodne i bezpieczne konsultacje
Image
Med 24
Szybkie, wygodne i bezpieczne konsultacje
Image
l4
Konsultacja online z możliwością otrzymania L-4
Image
e-recepta
Bez konieczności wychodzenia z domu
Image
Test result
Prześlij swoje wyniki badań i skonsultuj je z lekarzem
Image
Med 24
Otrzymaj skierowanie do prywatnej placówki na specjalistyczne badania

Image
internista
Zaplanuj wizytę z lekarzem internistą. Wizyta 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę dla dziecka z lekarzem pediatrą. Wizyta 79 zł
Image
Dermatolog
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę dla dziecka u alergologa. Wizyta od 79 zł
Image
Anestezjolog
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Chirurg
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Dermatolog
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Child
Zaplanuj wizytę dla dziecka u diabetologa. Wizyta od 79 zł
Image
Dietetyk
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Child
Zaplanuj wizytę dla dziecka u dietetyka. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Female
Zaplanuj wizytę u ginekologa. Szybkie terminy. Wizyta 139 zł
Image
Child
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta 139 zł
Image
internista
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Kardiolog
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Child
Zaplanuj wizytę dla dziecka u laryngologa. Wizyta od 79 zł
Image
Medycyna podróży
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta 129 zł
Image
Meds
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Urolog
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
e-recepta
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
pomoc-psycholog
Pomoc lekarza psychiatry. Szybkie terminy
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę dla dziecka u pulmonologa. Wizyta od 79 zł
Image
Sexolog
30-minutowa konsultacja. Wizyta od 149 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
pomoc-psychologiczna-zaplanuj-wizyte
Umów 30-minutową konsultację dla dziecka. Wizyta od 79 zł
Image
Med 24
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł
Image
Urolog
Zaplanuj wizytę. Szybkie terminy. Wizyta od 79 zł

Image
pomoc-psycholog
30-minutowa konsultacja z psychologiem. Wizyta od 79 zł
Image
pomoc-psycholog
Pomoc lekarza psychiatry. Szybkie terminy
Image
Sexolog
30-minutowa konsultacja. Wizyta od 149 zł
Image
pomoc-psycholog
Umów 30-minutową konsultację dla dziecka. Wizyta od 79 zł
Image
pomoc-psychologiczna-zaplanuj-wizyte
30-minutowa konsultacja. Wizyta od 79 zł
Image
pomoc-psychologiczna-zaplanuj-wizyte
30-minutowa konsultacja. Wizyta od 79 zł
Image
pomoc-psychologiczna-zaplanuj-wizyte
Umów 30-minutową konsultację dla dziecka. Wizyta od 79 zł

Image
Flue
Niektórzy z nas zmagają się z przeziębieniem nawet kilka...
Image
Med 24
Zwiększenie temperatury ciała jest jednym z podstawowych...
Image
Flue
Jesień to okres nawracających infekcji o podłożu wirusowym...
Image
Med 24
Jesień to okres nawracających infekcji o podłożu wirusowym...
Image
Flue
Wiosna i lato to intensywny czas pylenia roślin. W tym...

Image
internista
Wizyta od 79 zł Umów e-wizytę
Image
Back pain
Ból pleców między łopatkami, w odcinku piersiowym...
Image
Ticks
Wizyta od 79 zł Umów e-wizytę
Image
Alerolog
Wizyta od 79 zł Umów e-wizytę