Przejdź do treści
Menu
Umów Wizytę Express Umów Wizytę Standard
Lekarz medycyny podróży online - konsultacja i wizyta online

Medycyna podróży - konsultacja online

Zaplanuj wizytę

Wizyta 129 zł

Umów Wizytę Standard

Konsultacja online z lekarzem medycyny podróży?

Planujesz wakacje w egzotycznym miejscu i chcesz wiedzieć, jak zabezpieczyć się przed chorobami tropikalnymi (WZW B, żółta febra, dur brzuszny czy tężec)? Zastanawiasz się, jakie wykonać szczepienia przed wyjazdem? Na wszystkie te pytania odpowie nasz specjalista od medycyny podróży podczas szybkiej i praktycznej konsultacji online.

Podczas konsultacji online lekarz medycyny podróży:

  • poinformuje o zagrożeniach zdrowotnych i  chorobach, które najczęściej występują w danym kraju
  • przedstawi listę szczepień obowiązkowych i zalecanych przed wyjazdem 
  • podczas teleporady  u lekarza medycyny podróży otrzymasz również kwalifikację do szczepień

Jak umówić e-wizytę w Med24? Z listy naszych specjalistów wybierz lekarza medycyny podróży i znajdź odpowiadającą Ci godzinę oraz datę wizyty. Opłać teleporadę i prześlij dokumentację medyczną. Lekarz skontaktuje się z Tobą w wybranym przez Ciebie terminie.

W krótkim czasie omówisz ze specjalistą wszystkie objawy oraz uzyskasz wskazówki co do dalszych kroków, jakie należy podjąć. Zaleca się, aby w przypadku nieustających objawów po powrocie do kraju udać się do gabinetu stacjonarnego i wykonać przepisane przez lekarza badania.

Umów Wizytę Standard
Umów Wizytę Standard

Medycyna podróży | Med24 

Lekarz, którego specjalizacją jest medycyna podróży to specjalista, który zajmuje się zdrowiem i bezpieczeństwem osób planujących podróże zagraniczne. Celem lekarza medycyny podróży jest zapewnienie pacjentom odpowiedniej ochrony przed chorobami zakaźnymi oraz innymi zagrożeniami związanymi z podróżowaniem.

Lekarz medycyny podróży pomaga pacjentom w przygotowaniu do podróży, dostarczając im informacji na temat zagrożeń zdrowotnych w danym kraju, wymagań dotyczących szczepień i profilaktyki chorób tropikalnych. Jest on również odpowiedzialny za udzielanie porad dotyczących zdrowia podczas podróży oraz udzielanie pierwszej pomocy w razie nagłego zachorowania lub wypadku.

Warto pamiętać, że wizyta u lekarza medycyny podróży powinna odbyć się przynajmniej 4-6 tygodni przed planowaną podróżą, aby dać czas na ewentualne szczepienia lub leczenie. Skorzystaj z teleporady Med24 i uzyskaj konsultację lekarzem medycyny podróży w dogodnym dla Ciebie terminie za cenę 129 zł. 

Medycyna podróży szczepienia | Jakie szczepionki zrobić przed wyjazdem? 

Wyjazd do krajów tropikalnych wiąże się z ryzykiem zakażenia różnymi chorobami, dlatego ważne jest, aby przed wyjazdem zaszczepić się przeciwko najważniejszym z nich.

Przede wszystkim, należy zaszczepić się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Wirusowe zapalenie wątroby typu A jest szczególnie powszechne w krajach tropikalnych i przenoszone jest drogą pokarmową. Wirusowe zapalenie wątroby typu B jest przenoszone między innymi poprzez krew.

Kolejną ważną szczepionką jest szczepionka przeciwko błonicy, tężcowi i polio. Błonica, tężec i polio są chorobami zakaźnymi, które mogą prowadzić do poważnych powikłań lub nawet śmierci.

W przypadku wyjazdu do krajów tropikalnych, gdzie istnieje ryzyko zakażenia malarią, zaleca się również przyjmowanie leków profilaktycznie lub zaszczepienie się przeciwko tej chorobie. Inne szczepionki, które mogą być wymagane w zależności od konkretnego kraju i regionu, to szczepionki przeciwko chorobom takim jak: różyczka, żółta gorączka, cholera, meningokoki, chikungunya, zika, denga, japońskie zapalenie mózgu.

Nasz specjalista udzieli Ci wszystkich odpowiedzi na pytania dotyczące Twojego zdrowia podczas wakacji zagranicznych w tropikach. Pamiętaj, że z naszym lekarzem możesz skontaktować się także w przypadku problemów zdrowotnych w miejscu docelowym. Oczywiście, niezbędna jest jak najszybsza wizyta w gabinecie stacjonarnym lub szpitalu, natomiast dzięki Med24 możesz w krótkim czasie skonsultować swoje objawy i uzyskać poradę, jakie kroki należy podjąć, by jak najszybciej wrócić do zdrowia. 

Medycyna podróży online 

Wakacje to czas wypoczynku i relaksu, jednak niestety istnieje ryzyko zarażenia się różnymi chorobami podczas podróży.

Jedną z najczęściej spotykanych chorób podczas wyjazdów zagranicznych jest denga. Jest to choroba przenoszona przez komary i charakteryzuje się gorączką, dreszczami, bólem głowy oraz mięśni i stawów. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia się dengą, należy stosować środki odstraszające komary oraz unikać kontaktu z nimi, szczególnie w godzinach o dużym natężeniu ich aktywności.

Innym groźnym schorzeniem, które można zarazić się podczas wakacji jest malaria. Jest to choroba przenoszona przez komary i objawia się gorączką, dreszczami, bólem głowy oraz mięśni i stawów. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia się malarią, należy stosować środki odstraszające komary oraz unikać kontaktu z nimi, szczególnie w godzinach o dużym natężeniu ich aktywności. 

Wyjeżdżasz na wakacje w tropiki? Skorzystaj z usługi Med24 medycyna podróży online. Konsultacje przygotują Cię do zdrowego i bezpiecznego wypoczynku. 

Podczas konsultacji online lekarz medycyny podróży:

poinformuje o zagrożeniach zdrowotnych i  chorobach, które najczęściej występują w danym kraju

przedstawi listę szczepień obowiązkowych i zalecanych przed wyjazdem 

podczas teleporady  u lekarza medycyny podróży otrzymasz również kwalifikację do szczepień ważną 24h od wystawienia

Wizyta 129 zł

Umów Wizytę Standard

Przygotowaliśmy dla Was 10% kody rabatowe na wszystkie badania laboratoryjne, zamówione przez stronę store.synevo.pl z kodem: MED24

Rekomendowane badania:

Kup online bez skierowania na store.synevo.pl

Dowiedz się więcej

Synevo + Med 24

Med24 - Jak to działa?

Umów wizytę

Usługi w Med24

Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 79 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Dzieci od 3 r.ż. Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 20 min - 149 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 20 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 30 min - 149 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 10 min - 129 zł

Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć