Przejdź do treści
Menu
Umów Wizytę Express Umów Wizytę Standard
stethome

StethoMe Inteligentny domowy stetoskop

Med24 we współpracy ze StethoMe®, umożliwia swoim pacjentom, którzy posiadają taki stetoskop samodzielne badanie osłuchowe płuc w domu przy wykorzystaniu certyfikowanego medycznie, inteligentnego stetoskopu StethoMe. Jednocześnie daje im możliwość szybkiego kontaktu z lekarzem, który w trakcie wizyty może zapoznać  się z wynikami badania, nagranymi dźwiękami z osłuchu płuc, co znacząco ułatwia i przyspiesza i obiektywizuje proces diagnostyki medycznej oraz umożliwia szybkie rozpoczęcie procesu leczenia. 

Zamów StethoMe z 15% rabatem

Przy zamówieniu wpisz kod*: MED_24

*kod dotyczy opcji zakup StethoMe®, nie wypożyczenia

Pobierz i uruchom aplikację StethoMe.

Do jej działania potrzebujesz dostępu do internetu. Komunikacja między stetoskopem a telefonem jest możliwa po włączeniu funkcji Bluetooth w urządzeniu z zainstalowaną aplikacją. Po raz pierwszy uruchomisz stetoskop przez włożenie i wyciągnięcie wtyczki mini jack. Załóż konto, dodaj pacjenta i rozpocznij badanie!

Przed badaniem: 

Wybierz rodzaj badania: kontrola astmy lub pełne badanie płuc. 

‘Kontrola astmy’ to szybkie badanie wykonywane w jednym punkcie, podczas którego zmierzysz intensywność furczeń i świstów, ale także tętno, częstość oddechu oraz stosunek wdechu do wydechu. Tryb ten jest dedykowany osobom ze zdiagnozowaną astmą lub z jej podejrzeniem. 

Drugi tryb - pełne badanie płuc - to badanie w 6-8 punktach na klatce piersiowej (w zależności od wieku pacjenta). Oprócz parametrów mierzonych w trybie kontroli astmy, pełne badanie płuc wykrywa również rzężenia drobno- i grubobańkowe.

Zanim rozpoczniesz badanie, wydmuchaj nos dziecka, poproś je o wykonanie kilku głębokich oddechów i pozbądź się wszystkich niechcianych dźwięków z otoczenia – telewizor lub radio grające w pobliżu mogą zaburzyć ostateczny wynik. 

W trakcie badania:

Badanie wykonuje się w pozycji siedzącej. Przyłóż e-stetoskop we wskazanym punkcie na klatce piersiowej. Trzymaj stetoskop, lekko dociskając go do ciała – nagrywanie dźwięków rozpocznie i zakończy się automatycznie. StethoMe wykrywa zbyt głośne dźwięki i poruszanie stetoskopem. Jeśli zakłócenia są zbyt duże, wyświetli się czerwona ikona

Po zakończeniu badania automatycznie otrzymasz wynik analizy wykonanej za pomocą certyfikowanych algorytmów StethoMe AI. Pojawi się także kilka dodatkowych pytań dotyczących aktualnego stanu zdrowia. Odpowiedzi zapiszą się w historii. Będzie to także dodatkowa informacja dla lekarza przy udostępnieniu badania.

PHOTO

Zamów StethoMe z 15% rabatem

Przy zamówieniu wpisz kod: MED_24

Zbadasz dziecko 24/7 

Skorzystaj z elektronicznego stetoskopu o każdej porze dnia i nocy. Zawsze, gdy masz wątpliwości co do stanu zdrowia dziecka, osłuchaj je i od razu poznaj dokładne wyniki. Pilnie skonsultuj je z lekarzem i rozpocznij leczenie! 

Podasz leki rozkurczające oskrzela w dobrym momencie 

Sprawdzisz, czy w danym momencie istnieją medyczne wskazania do użycia leków rozkurczających oskrzela. StethoMe® wykrywa świsty i furczenia charakterystyczne dla obturacji. Po ich przyjęciu skontrolujesz ich działanie.  Wyniki pomiaru wyślesz lekarzowi.

Zdrowie dziecka niespodziewanie pogorszyło się w ciągu nocy i potrzebujesz pomocy lekarskiej? Zbadaj dziecko przy pomocy StethoMe i wynik wyślij lekarzowi SMSem lub e-mailem. Skorzystaj z teleporady 24/7 i uzyskaj szybką diagnozę.

Zapisz historię choroby w aplikacji

Aplikacja połączona z domowym stetoskopem zapisuje wyniki wszystkich pomiarów tworząc historię choroby. Pokaż ją lekarzowi podczas wizyty - ułatwi to precyzyjną diagnozę i monitorowanie chorób przewlekłych umożliwiając optymalizację leczenia.

Umów e-wizytę

Nieleczone choroby płuc prowadzą do groźnych powikłań. Co może grozić, gdy nie zostaną wykryte na czas lub nie zareagujesz na ich zaostrzenie się? 

Astma i zapalenie płuc są chorobami układu oddechowego, które niezdiagnozowane mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Astma to choroba przewlekła, której objawem są nawracające napady duszności, kaszlu i świszczącego oddechu. Zapalenie płuc to natomiast choroba zakaźna, która powoduje zapalenie tkanki płucnej i utrudnienia w oddychaniu.

Niewykryta astma może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym do ciężkich i nagłych ataków, które zaskutkują niewydolnością oddechową. Objawy astmy mogą powodować trudności w wykonywaniu zwykłych czynności, takich jak chodzenie, bieganie czy nawet oddychanie w spoczynku.

Zapalenie płuc również wiąże się z poważnymi konsekwencjami, zwłaszcza u osób starszych lub z osłabionym układem odpornościowym. Powikłania niewykrytego lub nieleczonego zapalenia płuc to np. zapalenie opłucnej, niewydolność oddechowa i sepsa. Choroba ta może również prowadzić do hospitalizacji i przedłużonego okresu rekonwalescencji.

Możesz przeciwdziałać powikłaniom – wypożycz domowy stetoskop elektroniczny na 3 lub 12 miesięcy. Ile kosztuje StethoMe? Cena stetoskopu w zależności od wybranego pakietu, już od 42,5 zł/miesiąc!

Zamów StethoMe z 15% rabatem

Przy zamówieniu wpisz kod: MED_24

krok 1-3

Zamów StethoMe z 15% rabatem

Przy zamówieniu wpisz kod*: MED_24

*kod dotyczy opcji zakup StethoMe®, nie wypożyczenia

Dowiedz się jak działa bezprzewodowy stetoskop StethoMe

Jak działa domowy stetoskop StethoMe?

Elektroniczny stetoskop StethoMe to innowacyjne urządzenie medyczne, które wykorzystuje się do wykrywania nieprawidłowości w układzie oddechowym i monitorowania chorób przewlekłych takich jak astma. Mały, poręczny, ułatwia monitorowanie stanu zdrowia. I co najważniejsze, możemy go samodzielnie używać w domu.  

Podczas badania, stetoskop StethoMe zbiera dźwięki z płuc pacjenta, a następnie przesyła je do aplikacji na smartfonie. Aplikacja współpracuje z medycznie certyfikowanymi algorytmami sztucznej inteligencji, które analizują zarejestrowane dźwięki. Algorytmy zostały wytrenowane na bazie ponad 85 000 dedykowanych opisów  medycznych wykonanych przez lekarzy specjalistów.

Elektroniczny stetoskop StethoMe jest także bardzo wygodny w użyciu, nie wymaga on tradycyjnego połączenia kablowego między stetoskopem a telefonem - wyniki – wyświetlą się w aplikacji. Mogą zostać wysłane lekarzowi SMSem lub e-mailem jako link do strony z nagraniem. Dzięki temu lekarz może przeprowadzać badanie pacjenta na odległość, co jest szczególnie przydatne w przypadku zdalnej opieki medycznej. Z urządzenia często korzystają rodzice dzieci, którzy chcą regularnie kontrolować stan zdrowia swoich pociech i konsultować wyniki z lekarzem podczas wizyt online.

Elektroniczny stetoskop StethoMe wykrywa nieprawidłowe dźwięki w układzie oddechowym i mierzy istotne parametry fizjologiczne jak częstość oddechu, stosunek wdechu do wydechu czy tętno.

Pomaga lekarzowi zdiagnozować astmę, zapalenie płuc i oskrzeli, a także nasilenie się objawów tych chorób. Wynik uzyskasz od razu i możesz przekazać go do swojego lekarza, który po  zapoznaniu się z nim, postawi diagnozę. Szybka reakcja na objawy może skrócić czas i złożoność leczenia oraz zmniejszyć jego koszty. 

stethome-z-telefonem

Usługi w Med24

Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 79 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Dzieci od 3 r.ż. Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 20 min - 149 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 20 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 30 min - 149 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 10 min - 129 zł

Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć