Przejdź do treści
Menu
Umów Wizytę Express Umów Wizytę Standard
wizyta online

Konsultacja online- kiedy warto z niej skorzystać?

Nieograniczony dostęp do pomocy lekarskiej, o każdej porze dnia i nocy. Zwłaszcza, gdy dzieje się coś niepokojącego oraz dla leczących się przewlekle. Skierowania na badania, e-recepty, analiza wyników badań u lekarzy wielu specjalizacji i zalecenia co do dalszego leczenia, konsultacje przy okazji pojawiających się dolegliwości, dyskretne i łatwo dostępne sesje z psychologiem czy seksuologiem -  to wszystko oferuje telemedycyna.

Jak telemedycyna ułatwia nam dbanie o zdrowie? Kiedy i w jakich przypadkach możemy z niej skorzystać? Poznajcie odpowiedzi na te pytania.

Wizyta od 59 zł

Umów e-wizytę

Telemedycyna - szybki i łatwy kontakt z lekarzem

Z usług telemedycznych korzysta coraz więcej Polaków. Nie bez znaczenia jest fakt, że łatwiej i wygodniej jest skontaktować się z lekarzem zdalnie, by szybko skonsultować niepokojące nas objawy (np. infekcja górnych dróg oddechowych, wymioty, luźne stolce, stan podgorączkowy), zamówić e-receptę, skierowanie na badania, czy zwolnienie lekarskie, bez spędzania długich godzin w przychodniach, czy czekania tygodniami na termin wizyty u specjalisty.

Łatwy dostęp do specjalistów ma szczególnie ogromne znaczenie dla osób z chorobami przewlekłymi, czy potrzebującymi wsparcia psychologa, psychiatry lub seksuologa. Osoby te wymagają stałego monitorowania swojego stanu zdrowia i regularnego przyjmowania leków. Częsty kontakt z lekarzem w ich przypadku jest niezbędny.

Co więcej, jak wynika z badań, konsultacje online mogą zastąpić nawet 60% wizyt, które do tej pory odbywaliśmy stacjonarnie, ponieważ nie wymagają kontaktu fizykalnego z lekarzem.

 

Telemedycyna pozwala zaoszczędzić czas

Nie tracimy go na dojazdy czy stanie w kolejkach. Często, gdy już uda się ustalić termin do specjalisty, pójście do lekarza wiąże się z wygospodarowaniem nawet od dwóch do trzech godzin. A dzięki telemedycynie, zabiera nam to kilka minut. To nieporównywalna oszczędność czasu. Zwłaszcza gdy chcemy otrzymać receptę, zwolnienie czy skierowanie na badania lub skonsultować wyniki badań, które wcześniej wykonaliśmy i na ich podstawie ustalić dalsze leczenie. Podobnie w sytuacjach, gdy potrzebujemy my lub nasze dziecko, konsultacji albo terapii psychologicznej. We wszystkich powyższych przypadkach, możemy to zrealizować zdalnie. Telemedycyna wprowadza także inne ułatwienia – np. usługę badania krwi z pobraniem w domu lub innym miejscu wskazanym przez pacjenta.

 

Krótki czas oczekiwania na e-wizytę

O każdej porze dnia i nocy, przez 24 godziny na dobę, można skonsultować się z lekarzem internistą lub pediatrą. A wizytę u specjalisty możemy umówić często na ten sam dzień lub kolejny.

„Osobiście, jako pediatra, nieraz udzielam konsultacji online późnym wieczorem, gdy dziecko ma gorączkę, ostrą biegunkę czy wymioty. To bardzo duży komfort dla rodzica, który stresuje się stanem swojego dziecka i nie wie, czy sprawa jest już na tyle poważna, że powinien jechać na ostry dyżur, czy wystarczy porada lekarza, który powie nam dokładnie, co możemy zrobić w danym przypadku w domu. To tak jakbyśmy mieli własnego, prywatnego lekarza pod ręką, który zawsze wspomoże nas profesjonalną konsultacją, zleci dodatkowe badania lub zinterpretuje przesłane wyniki i zaleci leczenie” – tłumaczy lek. Łukasz Durajski, dyrektor medyczny Med24.

 

Telemedycyna ułatwia dostęp do lekarzy różnych, wąskich specjalizacji

Dzięki telemedycynie mamy możliwość stałego kontaktu z lekarzami różnych specjalności, u których możemy odbyć wizytę bez długiego oczekiwania oraz bez skierowania, z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. To duże ułatwienie, szczególnie w dostępie do lekarzy wąskich specjalizacji, którzy nie przyjmują w naszej miejscowości lub okolicy. Ma to ogromne znaczenie w przypadku mniejszych miast, czy wsi. Pacjent może się umówić np. do ginekologa, kardiologa, alergologa, flebologa, zajmującego się chorobami żył, czy hipertensjologa, specjalizującego się w nadciśnieniu tętniczym.

Co więcej, gdy przebywamy na wyjeździe, jesteśmy na wakacjach w kraju lub za granicą, nie musimy szukać lekarza w danym miejscu. W przypadku zagranicznych wyjazdów odchodzi konieczność komunikacji w obcym języku, która często stwarza barierę przy dokładnym opisywaniu dolegliwości. Czasami chcemy po prostu potwierdzić diagnozę i zalecenia lokalnego lekarza w rozmowie z polskim specjalistą. Te wszystkie problemy mogą być rozwiązane dzięki telemedycynie.

Wizyta od 59 zł

Umów e-wizytę

Co możemy skonsultować za pośrednictwem platformy telemedycznej?

„W każdym niepokojącym nas stanie zdrowotnym, uciążliwych przypadłościach, oczywiście poza nagłymi ostrymi dolegliwościami, zagrażającymi życiu. Wówczas dzwonimy na 112, wzywamy karetkę lub jedziemy na SOR. We wszystkich pozostałych możemy skorzystać z porady telemedycznej. Gdy pojawi się dokuczliwa wysypka, infekcja górnych dróg oddechowych, problemy żołądkowe, a nawet ginekologiczne czy ortopedyczne. Te przykłady można wymieniać w nieskończoność”. – mówi dr Łukasz Durajski, dyrektor medyczny Med24

Platformy medyczne, takie jak Med24, oferują dostęp do lekarzy internistów i pediatrów 24 godziny na dobę, co daje nam szybkość reakcji na problem, który właśnie się pojawił. Zamawiamy wizytę, która odbywa się w ciągu 15 minut od jej potwierdzenia. Dzięki temu niemal natychmiast sprawdzamy, na ile dany problem jest poważny. Lekarz pomoże nam podjąć decyzję czy trzeba zlecić kolejne badania, czy jechać na SOR, czy możemy poradzić sobie sami, stosując się do zaleceń przez niego wydanych. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla rodziców posiadających małe dzieci, osób starszych, którym ciężko się poruszać. To także duże ułatwienie dla wszystkich zajętych ludzi, którym ciężko wygospodarować czas i często lekceważą różne początkowe objawy, później przechodzące w ostry stan. Stara dobra zasada brzmi – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dodatkowo telemedycyna doskonale sprawdza się w różnego rodzaju terapiach dietetycznych, psychologicznych, psychiatrycznych czy seksuologicznych. W bezpiecznym, wybranym przez pacjenta otoczeniu, może on wziąć udział w sesjach z psychologiem, włączając w to terapię różnego rodzaju uzależnień czy zaburzeń, tak często niestety obecnie występujących, a ciągle bagatelizowanych. Nie podejmujemy terapii, tłumacząc się brakiem czasu lub utrudnionym dostępem do specjalistów. Telemedycyna rozwiązuje te problemy.

 

Poprzez konsultację online można szybko uzyskać e-receptę na kontynuację leczenia

Jeśli szybko potrzebujemy leków, które przyjmujemy na stałe, to e-receptę można uzyskać nawet w 15 minut. To bardzo duże udogodnienie dla wszystkich przewlekle chorych oraz kobiet stosujących antykoncepcję. Każdemu z nas zdarza się przypomnieć sobie w ostatniej chwili, że kończą mu się właśnie lekarstwa, a na wizytę u lekarza musimy czekać kilka dni lub nawet dłużej. Wystarczy wybrać wizytę e-recepta w aplikacji lub na stronie www i otrzymać ją w kilka minut mailem i sms-em. To zaoszczędza nam stresu związanego z ewentualnym przerwaniem leczenia i nie tracimy czasu na dojazd do przychodni.

 

Zwolnienie lekarskie oraz skierowanie na badania można otrzymać za pośrednictwem konsultacji online

Gdy potrzebne nam zwolnienie, skierowanie na badania, możemy je otrzymać w trakcie konsultacji, o ile lekarz w trakcie jej trwania stwierdzi taką konieczność. Podczas konsultacji online omawiamy z lekarzem wszystkie nasze dolegliwości, a po jej zakończeniu otrzymujemy zwolnienie lekarskie lub skierowanie na stosowne badania. Dodatkowo, wyniki badań, które wykonaliśmy, jesteśmy w stanie skonsultować także bez wychodzenia z domu. Wysyłamy je przez aplikację lub stronę internetową, przed rozpoczęciem wizyty, dzięki czemu lekarz może się z nimi zapoznać, a następnie w trakcie konsultacji, przeprowadzając wywiad lekarski, zaleci dalsze leczenie. Dostępna jest także usługa w postaci badań krwi z pobraniem w domu lub innym miejscu, wskazanym przez pacjenta.

Wizyta od 59 zł

Umów e-wizytę

Telemedycyna zapewnia stałą kontrolę lekarza lub terapeuty osobom cierpiącym na przewlekłe choroby lub będące w terapii

W przypadku chorób przewlekłych, regularne przyjmowanie leków, stała kontrola lekarska oraz monitorowanie wyników badań są kluczowe w leczeniu pacjenta. Gdy pojawiają się nowe objawy, możemy w każdej chwili, bez wychodzenia z domu, zasięgnąć porady lekarskiej. Gdy zebrane przez lekarza informacje okażą się niewystarczające, wówczas skieruje on pacjenta na dodatkowe badania lub wizytę stacjonarną. Ale też często okazuje się, że konsultacja online w zupełności wystarczy i wówczas pozwala nam to szybko uporać się z problemem.

Podobnie jest z różnego rodzaju terapiami, gdzie regularny kontakt z terapeutą ma bardzo istotne znaczenie. Mowa tu o terapiach psychologicznych, seksuologicznych i dietetycznych. Nawet gdy nie mamy możliwości wyjść z domu, możemy spotkać się ze specjalistą online - dyskretnie i w przyjaznym dla nas otoczeniu. Taki kontakt poprzez rozmowę telefoniczną czy video może być preferowany przez niektórych pacjentów. W osobistych sprawach łatwiej nam w takich warunkach otworzyć się i opowiedzieć o swoich problemach.

 

Telemedycyna w trosce o zdrowie dzieci i seniorów

W Med24 mamy wielu specjalistów od chorób dziecięcych oraz pediatrów dostępnych 24/7. To doskonała alternatywa dla wizyty stacjonarnej: oszczędność czasu, zmniejszenie stresu oraz gwarancja natychmiastowej pomocy, zawsze wtedy, gdy jej potrzebujesz dla swojego dziecka.

Istnieje również możliwość dodania osoby dorosłej  np. starszej chorej sąsiadki, która może mieć problem z nowymi technologiami. W takim przypadku podajemy numer telefonu osoby, którą rejestrujemy i umawiamy, a rozmowę z lekarzem może już ona przeprowadzić samodzielnie, bez naszego udziału. Dzięki temu możemy mieć w ramach jednego profilu obsługę medyczną dla całej rodziny. Po zakończonej wizycie, skierowania na badania i e-recepta są wysyłane na adres mailowy (e-recepta również smsem).

 

Telemedycyna wspiera profilaktykę zdrowotną

Ciągle zabiegani, zajęci codziennymi obowiązkami, zapominamy o tym, jak ważna dla naszego zdrowia jest profilaktyka. Nawet jeśli nie dzieje się nic niepokojącego, to trzeba pamiętać o regularnych badaniach. Przecież obowiązkowy jest coroczny przegląd naszego samochodu. Bez wbitego stempla do dowodu rejestracyjnego, nie możemy się nim poruszać. W podobny sposób powinniśmy podejść do naszego organizmu. Róbmy mu przegląd raz w roku. W przypadku wielu chorób, ich wczesne wykrycie daje szansę na całkowite wyleczenie. Tymczasem z badań wynika, że aż 72% Polaków uważa się za osoby zdrowe. Dlaczego większość z nas nie wykonuje badań profilaktycznych? Zazwyczaj tłumaczymy to brakiem czasu, nieodczuwaniem dolegliwości, trudnościami w dostępie do lekarzy.

Dzięki telemedycynie nie możemy już wykręcać się brakiem czasu. 20-minutową konsultację online, podczas której lekarz przeprowadzi wywiad oraz zleci badania, możemy odbyć w domu. Można również zamówić pobranie krwi do badań, bez wychodzenia z domu. A następnie także poprzez konsultacje online, zdalnie omówić wyniki z lekarzem. Cały ten proces, w tradycyjny sposób obejmujący dwie wizyty u lekarza oraz wizytę w punkcie pobrań, zająłby nam wiele godzin, rozłożonych na kilka dni.

Warto o tym pamiętać, szczególnie że wczesne wykrycie nowotworu pozwala nie tylko, co najważniejsze, na większe prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia, ale także na uniknięcie okaleczających zabiegów. Z kolei wcześnie wykryta cukrzyca pozwala uniknąć bardzo groźnych dla życia komplikacji zdrowotnych, które skutkują: zawałem serca, udarem mózgu, uszkodzeniem nerek, siatkówki oka czy amputacją stopy.

Dzięki telemedycynie profilaktyka staje się szybka i prosta, a dbanie o zdrowie swoje i najbliższych już nie musi się kojarzyć z kolejkami, stresem i trudnym dostępem do wielu lekarzy specjalistów. Telemedycyna jest doskonałym przykładem na to, jak rozwój technologii służy człowiekowi i jego dobru. Wystarczy chcieć z tego skorzystać.

Wizyta od 59 zł

Umów e-wizytę

Med24 - Jak to działa?

Umów wizytę

Usługi w Med24

Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 79 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Dzieci od 3 r.ż. Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 20 min - 149 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 20 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 139 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 129 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 30 min - 129 zł
Wizyta 30 min - 149 zł
Wizyta 10 min - 89 zł
Wizyta 10 min - 99 zł
Wizyta 10 min - 129 zł

Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć
Sprawdź jak wyleczyć