WYKSZTAŁCENIE
Absolwentka Wydziału Zdrowia i Medycyny na kierunku Radiologia, Onkologia i Opieka Paliatywna w Sheffield Hallam University, w Wielkiej Brytanii, na specjalizacji – medycyna paliatywna (2019) oraz Instytutu Dietetyki Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu (MEDYK), Łódź, specjalizacja żywienie kliniczne (2021).
Tematem jej pierwszej pracy dyplomowej była skuteczność żywienia pozajelitowego w niedrożności jelit w zaawansowanej chorobie nowotworowej w pediatrii. W 2019 roku praca ta zdobyła nagrodę Sheffield Hallam University. Tematem jej drugiej pracy dyplomowej było postępowanie dietetyczne w zespole post-COVID-19.
O lekarzu:
Dietetyk kliniczny z 5-letnim doświadczeniem w leczeniu żywieniowym w onkologii, opiece paliatywnej, chorych z COVID-19 i ozdrowieńców z zespołem post-COVID-19. Członek Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN).
Do marca 2020 roku, pracowała jako lekarz-konsultant z medycyny paliatywnej, wdrażając plany leczenia żywieniowego dla dzieci z chorobą nowotworową na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Kijowskim Obwodowym Szpitalu Onkologicznym (2015-2018), później na wydziale pediatrycznej domowej opieki paliatywnej Kijowskiego Miejskiego Centrum Diagnostycznego dla Dzieci, oficjalnego partnera Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci (2018-2020).
Od marca do grudnia 2020 r. pracowała jako jedyny Ekspert Medyczny/ Doradca Medyczny dla Misji Doradczej Unii Europejskiej w Kijowie, w ramach projektu monitorowania i kontroli COVID-19, z odpowiedzialnością za 360 członków personelu Misji, wsparcie w chorobie COVID-19, w tym wsparcie konsultacyjne w terapii żywieniowej (w ramach inicjatywy Nutrition EU), z licznymi wyróżnieniami od Szefa Misji, za Służbę zewnętrzną Unii Europejskiej ( ang. European External Action Servic, EEAS)/ Civilian planning and conduct capability (CPCC).
Brała udział w 4 badaniach klinicznych (żywienie i jakość życia w opiece paliatywnej) jako principal investigator.
Ma na swoim koncie 4 wygłoszone referaty, w tym na temat kuracji żywieniowej u dzieci z chorobami nieuleczalnymi.