SPECJALIZACJA

Anestezjolog

Image
background-img

Konsultacja online u anestezjologa

Potrzebujesz specjalistycznej i szybkiej porady lekarza anestezjologa?

Dzięki Med24 możesz skonsultować swoje objawy z anestezjologiem bez wychodzenia z domu, z dowolnego miejsca, w którym jesteś.

Z jakimi problemami można się zgłosić się na wizytę u anestezjologa?

Anestezjolog zajmuje się opieką nad pacjentem przed i w trakcie operacji. Anestezjolog podejmuje decyzję dotyczącą wyboru rodzaju znieczulenia podawanego w trakcie operacji. Żaden z zabiegów operacyjnych, który może powodować ból, nie jest wykonywany bez podania znieczulenia. Dlatego też przed planowanym zabiegiem konieczne jest odbycie konsultacji ze specjalistą.

Praca lekarza anestezjologa nie ogranicza się wyłącznie do oddziałów zabiegowych. Anestezjolog zajmuje się również leczeniem różnego rodzaju bólu, np. pooperacyjnego, pourazowego. Metody zwalczania bólu stosowane przez anestezjologów są szeroko wykorzystywane u chorych cierpiących na silne bóle przewlekłe, zwłaszcza towarzyszące chorobom nowotworowym. Lekarz tej specjalizacji sprawuje szczególną opiekę nad pacjentami w stanie krytycznym, znajdującymi się na oddziałach intensywnej terapii, którzy wymagają stosowania skomplikowanych i inwazyjnych technik leczenia oraz starannego monitorowania funkcji życiowych.

Anestezjolog odpowiada także za leczenie bólu porodowego, urazowego i nowotworowego.