Alergie

Image
img

Światowa Organizacja Alergii (WAO) alarmuje, że choroby alergiczne coraz bardziej zagrażają naszemu zdrowiu, stając się chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Według najnowszych raportów u ponad 17 mln Europejczyków występuje alergia pokarmowa, blisko 70 mln cierpi z powodu astmy, a 170 mln w okresie wiosenno-letnim zauważa u siebie objawy uczulenia na pyłki.

Oczekiwanie na konsultację do lekarza alergologa, szczególnie w okresie pylenia roślin, jest wydłużone. Na szczęście pomóc może konsultacja online, czyli wygodna, bezpieczna i równie skuteczna alternatywa do wizyty stacjonarnej w gabinecie.

Zarówno alergolog dziecięcy, jak i lekarz alergolog dla dorosłych podczas pierwszej konsultacji online przeprowadza wywiad z pacjentem lub z rodzicem małego pacjenta. W następnym etapie lekarz zleca badania laboratoryjne, pomagające wykryć na przykład obecność określonych przeciwciał. Bardzo ważne są testy alergiczne skórne u dzieci, które wykonuje się od 4 roku życia. Niestety nie są one zbyt przyjemne dla młodych pacjentów i wymagają sporej cierpliwości. Dlatego też u dzieci do 4 lat oraz u niemowląt przeprowadzane są przede wszystkim testy z krwi. W tym przypadku warto skorzystać z możliwości pobrania krwi w domu pacjenta, którą oferuje Med24. Jest to duża wygoda dla rodziców oraz zdecydowanie mniej stresu dla małego pacjenta.

Nie potrzebujesz skierowania, aby umówić się na wizytę online u alergologa, dlatego korzystając z usług Med24 nie musisz się udawać do lekarza pierwszego kontaktu - tak, jak w przypadku korzystania z NFZ tylko natychmiast otrzymujesz poradę od lekarza alergologa.